Ilmunud on teaduste akadeemia aastaraamatud

 Teaduste akadeemia möödunud aastat kokkuvõtvad raamatud „Eesti teaduste akadeemia sõnas ja pildis 2020” ning „Faktid ja arvud” leiab nüüd meie veebilehelt.

Väljaanne „Sõnas ja pildis” teeb tagasivaate koroonakriisi algusaastale ja annab ülevaate akadeemikute tegevusest kriisiaastal. Nagu ütleb akadeemia president Tarmo Soomere raamatu saatesõnas, ei osanud keegi ette arvata sellist kogu ühiskonda raputavat, lausa kaleidoskoopilist väliste tingimuste muutumist, piirangute ja nende leevendamise tulevärki, hoiakute ning arvamuste ringmängu, aga ka ühiskonna järjest tugevamat polariseerumist ja üldise pinge kasvu.

Raamatust leiab akadeemik Endel Lippmaa mälestusmedali pälvinud ja Eestiga taasiseseisvumisaastatel tihedalt seotud olnud Taani veteranpoliitiku Uffe Ellemann-Jenseni kõne nüüdisaegse maailma väljakutsetest väikestele riikidele.

Mullu augustis toimus akadeemias teaduspärastlõuna „Energeetika väljakutsed”, kus mõtlemapaneva arutelu energeetikamaastiku keskse kolmikväljakutse üle pidasid Eesti Energia juht Hando Sutter ja Eleringi juht Taavi Veskimägi. Kõik välja öeldud mõtted leiab aastaraamatust.

Möödunud aastal valiti teaduste akadeemiasse kolm uut akadeemikut – aastaraamatust saab ülevaate sellest, kuidas akadeemikuid valitakse ja kes on värsked akadeemikud.

Aastaraamat 2020 „Faktid ja arvud” kajastab akadeemia ja akadeemikute ning akadeemia juures tegutsevate ekspertkogude olulisemaid tegevusi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht