Irja Lutsar pälvis Karl Schlossmanni medali

Tänasel teaduste akadeemia üldkogul tunnustati Karl Schlossmanni nimelise medaliga suurepärast arstiteadlast, professor Irja Lutsarit.

Akadeemia tunnustas tema mõõtmatut panust COVID-19 kriisi leevendamisel, kus tänu tema kompetentsile tehti õigeid otsuseid, anti valitsusele pädevat nõu ja veendi ühiskonda rakendama teaduslikult põhjendatud käitumisnorme.

Karl Schlossmanni medal on Eesti Teaduste Akadeemia kõrgeim autasu Eesti teadlasele arstiteaduses ja sellega seotud erialadel, mis antakse välja mitte sagedamini kui üks kord nelja aasta järel.

Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere: „Nii mõneski Austraaliast tulnud kirjades on kirjutamise kuupäeva ja aastaarvu 2020 järel koma ja tekst “aasta, mida polnud”. Eesti ja eriti teadusmaastiku kohta ei saa nii öelda. Vähemalt kolm protsessi läheb sellest aastast ajalukku. Esiteks, riigijuhid ei ole enam kaugeltki meie riigi kõige mõjukamad inimesed. Teiseks, realiseerus teaduse finantseerimise kokkulepe protsentides sisemajanduse kogutoodangust sarnaselt kaitsekulutuste määraga. Kolmandaks, COVID-19 pandeemia tõi ühiskonna teadvusse selle, kui olulised on teadus ja teaduspõhisus.

See viimane ei oleks sündinud ilma haritud, kompetentsete ja tulihingeliste eestkõnelejateta. Mitmed meie kolleegid on olnud eesliinil või ülekantud tähenduses lausa viskunud ambrasuurile.

Akadeemia soovib esile tõsta ja tänada suurepärast arstiteadlast professor IRJA LUTSARit, tunnustades tema mõõtmatut panust COVID-19 kriisi leevendamisel, kus tänu tema kompetentsile tehti õigeid otsuseid, anti valitsusele pädevat nõu ja veendi ühiskonda rakendama teaduslikult põhjendatud käitumisnorme.“

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht