Islandi moedisaineri Guðmundur Jörundssoni loeng näitusel „Ilmapäevikud“

Kolmapäeval, 11. detsembril kell 17.00 esineb avaliku loenguga Guðmundur Jörundsson.

Guðmundur Jörundsson (1987) on Islandi moedisainer, peamiselt tuntud meesterõivabrändi Kormákur & Skjöldur disaineri ja oma isikubrändi JÖR by Guðmundur Jörundsson asutajana. Lõpetanud Islandi kunstiakadeemia 2011. aastal, tõusis ta kiiresti sealsele moeväljale ning saavutas peagi laiema tuntuse. Jörundsson elab Reykjavikis kuid on pärit Lõuna-Islandilt kalurite perest. Päritolu jõuab tema disaini kvaliteetsete materjalide, detailide ja traditsioonide hindamise kaudu. Tema loomingus on olnud olulisel kohal klassikaline rätsepatöö ja selle ümbermõtestamine mugandades traditsioonilist kaasaegsesse keelde. Enim naudib Jörundsson loomingulise protsessi puhul kollektsiooniga seotud kontseptsiooni välja mõtlemist. Lisaks materjalidele, detailidele on olulised nihestatud ilu ja karisma ning kunstniku karge ja omanäoline visioon, mis avaneb kollektsiooni fotodel. Jörundssoni sõnul on Islandi väike moeturg üldistest trendidest vähem mõjutatud kui mujal Põhjamaades. See tagab disaineritele suurema loominguvabaduse. Tema looming on olnud terav ja provokatiivne, näiteks oli 2014. aasta sügistalvine kollektsioon inspireeritud rikkusest, aristokraatidest ja heroiinisõltlastest.

Näitusel on Guðmundur Jörundssoni looming esindatud nii installatsiooni kui ka kuraatorite Cooper&Gorferi lavastatud fotoseeriaga.
Guðmundur Jörundsson külastus saab toeks tänu TheNordics programmile ning toimub koostöös Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindusega.

„Ilmapäevikute“ publikuprogrammi raames toimub veel:
5. jaanuaril 2020 kell 15.00. ekskursioon näitusel koos näituse koordinaatori Ketli Tiitsariga.

_______________________________________
„Ilmapäevikute“ näitus toob fookusesse Islandi, Gröönimaa ja Fääri saarte kunstnike ja disainerite loomingu, mis on tõukunud kohalikust käsitööst ja traditsioonidest, ja on inspireeritud sealsetest ainulaadsetest maastikest ja karmidest ilmaoludest pakkudes selle kaudu alternatiivseid vaateid rõiva, rõivastumise ja moe temaatikale.

Publikuprogramm on avatud kõigile huvilistele, osalemine muuseumipiletiga.

Loe lisaks:
JÖR by Guðmundur Jörundsson https://www.facebook.com/jorstudios/
Kormákur & Skjöldur https://www.instagram.com/kormakurogskjoldur/
„Ilmapäevikud“ (https://www.norden.ee/et/kultuur/naeitus-ilmapaeevikud)
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (http://www.etdm.ee/)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht