Jõgeval algavad reedel Betti Alverile pühendatud luulepäevad “Tuulelapsed”

Reedel, 24. jaanuaril, algavad Jõgeval viieteistkümnendad Betti Alverile pühendatud luulepäevad “Tuulelapsed”. Sündmus toob kokku umbes 350 luulehuvilist põhikooliõpilast kogu Eestist ning kahe päeva jooksul mängitavad lavastused põhinevad Ira Lemberi, Maimu Linnamägi ja Olivia Saare luuletekstidel.

Luulepäevad avatakse pidulikult reedel kell 12 kultuurikeskuses. Kahe päeva jooksul vaadatakse ära 23 lavastust. Neid hindavasse Nõukotta kuuluvad Leelo Tungal, Kristiina Oomer, Margot Visnap, Toomas Lõhmuste, Andrus Vaarik, Märt Treier, Martin Algus, Viljar Pohhomov, Alo Kõrve ning Priit Põdra. Mõlema päeva etenduste järel annavad nad truppide juhendajatele tagasisidet.

“Tuulelapsed” on teise Betti Alverile pühendatud luulesündmuse, novembris aset leidva “Tähetunni” n-ö noorem vend. Kui “Tähetunnil” osalesid algselt vaid gümnaasiumiealiste ja “Tuulelastel” põhikooliealiste trupid, siis mullu tehti väike uuendus: “Tähetunnile” kutsuti ka 7.–9. klassis õppivaid luulesõpru. Kes oletas, et see “Tuulelastele” tulevate noorte arvu kahandab, see eksis.

“”Tähetunnile” tuli tegelikult ainult viis-kuus põhikoolitruppi ja nii mõnelgi neist jätkub jaksu ka “Tuulelastel” osaleda,” ütles Betti Alveri luulepäevade eestvedaja, Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur. Sellel, et käsitletavateks autoriteks valiti Ira Lember, Maimu Linnamägi ja Olivia Saar, oli tema sõnul väike tagamõte. “Viimasel paaril aastal olen autorite valiku läbi arutanud Leelo Tunglaga. Ühiselt leidsime, et Lemberi, Linnamägi ja Saare looming on piisavalt rikkalik ning kõigilt on võtta eri vanuseastmes õpilastele sobivaid tekste. Samas ei pruugi nooremad lapsed ega nooremad juhendajadki teada, et ka sellised väärt autorid eesti luulesse oma panuse on andnud. “Tuulelastel” saame nad taas rohkem “pildile” tuua,” sõnas Lianne Saage-Vahur.

Luulepäevade ajal saab kultuurikeskuses vaadata fotonäitust, mis heidab tagasipilgu mullustele, XIV luulepäevadele “Tuulelapsed”. Näitus kannab pealkirja “Sumisevad kärjekannud, podisevad pudrupajad ja muud tahedad luuleampsud“, autoriteks on Riina Mägi ja Anatoli Makarevitš.

Luulepäevi korraldavad MTÜ Tähetund, kooliteater Liblikapüüdja ja Jõgeva põhikool. Täpsem ajakava on leitav MTÜ Tähetund kodulehelt tahetund.eu

XV LUULEPÄEVAD „TUULELAPSED” JÕGEVAL

24. jaanuaril
12.00 luulepäevade avamine kultuurikeskuses
12.45–19.15 luuleetendused kultuurikeskuses
16.00 mõttehetk Betti Alveri pargis
20.30 piduõhtu Piiri tn koolimajas, õhtujuhid Kalev Pärtelpoeg ja Kristjan Annuk

25. jaanuaril
9.30–12.30 luuleetendused kultuurikeskuses
14.30 Ingeri kontsert kultuurikeskuses
15.30 luulepäevade lõpetamine kultuurikeskuses

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht