Kastellaanimaja galeriis avatakse Pille Ernesaksa isikunäitus „Ära nuta, kui Sul pole midagi viga…“

Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis on 8. juunist avatud Pille Ernesaksa isikunäitus „Ära nuta, kui Sul pole midagi viga…“. Näituse aineseks on käsitsi kirjutatud kirjad.

“Piisab pilgust paberile, et saada aru, kellelt kiri on saabunud. Kujutluspilt viib kohe konkreetse inimeseni. Ei pea isegi kirja lugema. Igal inimesel on individuaalne, ainult talle kuuluv käekiri – püüdlik, konarlik, sujuv, katkendlik, suur, kribu,“ sõnas kunstnik Pille Ernesaks. „Huvitav on vaadata, kuidas on kasutatud paberipinda – kes laiutab ja kes pöörab lehe täitudes paberi risti ette ja täidab ka veerud peene kirjaga.”

Näitus “Ära nuta, kui Sul pole midagi viga…” uurib käekirjast ja kirjaformaadi eri graafilistest signaalidest tekkivat kujutluspilti persoonist ja tema identiteedist. Käsitsi kirjutatud kiri, mis  nüüdseks pea igand, on kui dokument ja arhiiv, mis esindab ühes inimeses toimuvat isiklikku ja ainuomast protsessi. Käekirjal on mõju ka siis, kui lugeja ei valda keelt või puudub tal kirjaoskus. Nõnda saab kogeda just visuaalset lektüüri.

Pille Ernesaks (1966) on maalikunstnik, keda huvitab ainese kujutamine läbi isikliku abstraktsiooniprotsessi. Talle pakub pinget risk ja heitlus korra-kaose keerulise tasakaalu vahel, soov leida võimalikult impulsiivses ja vahetus kujutamislaadis hetk vaid veidi enne, kui tekib oht kaotada visuaalne kommunikatsioon vaatajaga. Pille Ernesaks on Eesti Kunstnike Liidu ja Maalikunstnike Liidu liige.

Näituse pealkiri  “Ära nuta, kui Sul pole midagi viga…” on fragment autorile saadetud elu esimesest kirjast. Selleks et vältida ilusa suhtlusvormi hääbumist, olete oodatud näituseruumis kirja kirjutama.

Näituse avamine toimub 8. juunil kell 17.00.

Väljapanek jääb avatuks kuni 2. juulini. Galeriid saab külastada T, N-L 11-17, K 11-18.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht