Katariin Mudisti näitus ,,Kõhklejad” Jakobi galeriis

Olete väga oodatud Katariin Mudisti isiknäituse ,,Kõhklejad’’ avamisele reedel, 13. detsembril 2019 kell 18.00!

“Kõhklejad” on joonistuste- ja animatsiooninäitus, mille keskmeks on viie minutiline käsitsi joonistatud animatsioon “Kõhkleja” ja sellest välja arenenud (A0 formaadis) joonistused. Joonisfilm põhineb Mehis Heinsaare lühinovellil “Kõhkleja Bernard”, mis räägib loo mehest, kes ei pea tänu pooldumisvõimele ühtegi otsust tegema, vaid saab kõikide valikutega kaasa minna. Animatsioonist inspireeritud joonistused kajastavad “Kõhklejaga” seotud teemasid ja motiive ning nendega käivad kaasas loomisprotsessi kirjeldavad otsustuspuud.
Näitus “Kõhklejad” analüüsib ja aitab mõtestada otsustamisprotsessi ning otsustusparalüüsi – seisundit, kus inimene ei ole võimeline erinevate valikute vahel otsust langetama. Valikute paljusus ja sellega kaasnev otsustusvõimetus on tänapäeval üha aktuaalsemaks muutuv teema. Joonisfilm räägib loo mehest, kes valikute ette sattudes ületab selle seisundi kaheks minemise läbi. Näituse eesmärk ei ole pakkuda valmiskujul vastuseid, vaid ärgitada otsustamisega seotud problemaatika üle kaasa mõtlema ja pakkuda selleks huvitavaid perspektiive. Animatsioonile sarnase stilistikaga joonistused avavad stseenide sisu, andes uusi perspektiive ning lisades informatsiooni. Ka joonistamisprotsess on pidev valikute tegemine – kas teha lauale kann, taim või õun? Kas kannul on sirge või kumer tila? Selliseid valikuid kirjeldavad skeemid, mis minu joonistustega kaasas käivad, toovad välja keeruka ja mitmetahulise otsustusprotsessi, mis on iga joonistuse ja muu kunstiteose nähtamatuks alusniidiks.
Näitus jääb avatuks kuni 17. jaanuarini 2020.

Kunstnikust
Olen Tallinnast pärit kunstnik, animaator ja graafiline disainer. Lõpetasin 2018. aasta kevadel Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamidisaini eriala ning 2017. aastal täiendasin ennast Budapesti Moholy-Nagy Kunsti ja Disaini Ülikoolis. 2019. aastal alustasin õpingutega EKA Kaasaegse kunsti magistrantuuris.

Jakobi galerii
Jakobi 52, Tartu
T–R 13.00–18.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht