Kiek in de Kökis algab loengusari, milles uuritakse Tallinnaga seotud lugude päritolu

Neljapäeval, 30. jaanuaril algab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis loengusari ”Tallinna lood ja legendid”, milles uuritakse Tallinnaga seotud lugude päritolu. Avaloengus Neitsitorni lektooriumis räägib kirjanik Jan Kaus oleviku ja mineviku suhetest linnaruumis.

 Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornide ja käikudekompleks on üks Tallinna tihedamini lugudega „asustatud“ alasid: neid on siinsete paikade külge kinnistunud alates linna varastest sajanditest kuni nõukogude perioodi pungikangelaste ja taasiseseisvumiseni välja. Millest need lood räägivad tänapäevasele kuulajale ja uurijale, sellest kuuleb muuseumi kevadhooaja loengusarjas.
Loengud toimuvad kord kuus neljapäeviti Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuulvas Neitsitorni lektooriumisaalis. Loengute algus kell 18, kestus 1 tund.
Sissepääs: 6/4 €

NB! Soovitame loengule tulijail saabuda kohale varem, et tutvuda Lühikese jala väravatorni näitusega “Metapsüühiline Tallinn”. Näitusega tutvuda saab ka loengu järel, muuseum suletakse neljapäeviti kell 20.

Neljapäev, 30. jaanuar kell 18
Kirjanik Jan Kaus:  “Olevik ja minevik ning kaos ja kord linnaruumis”
“Käsitlen korra ja kaose küsimust erinevatest rakurssidest – kuidas linnaehitust mõjutavad majanduslikud ja kultuurilised jõud üksteist mõjutavad, üksteisega põrkuvad ja üksteisega sulanduvad; millistes suhetes on omavahel funktsioonid ja tähendused, kuidas oleviku perspektiivist on ülekaalus funktsioonid, aga mineviku perspektiivist tähendused. Ja kuidas kaose ja korra põimumine on ka täiesti ruumiline – kuidas tänavavõrgustik on näiteks loodusliku rannajoonega või koduse raamatukoguga paralleelne nähtus.”
REGISTREERI SIIT

Neljapäev, 27. veebruar kell 18
Folklorist Marju Kõivupuu: “Kohalik ja rahvusvaheline Tallinna linnalugudes”. Registreeri SIIT

Neljapäev, 26. märts kell 18
Elle-Mari Talivee, vanemteadur, Underi ja Tuglase kirjanduskeskuse muuseumiosakonna juhataja: “Tallinnast kõnelevas ilukirjanduses korduvad motiivid”.

Registreeri SIIT

Neljapäev, 23. aprill kell 18
Tallinna Ülikooli õppejõud Maris Saagpakk: “Baltisaksa lood ja legendid Vanast Tallinnast”. Registreeri SIIT

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht