Klaasikunstnik Piret Ellamaa näitus “Sagedus” Hop galeriis

Foto: Tiina SarapuPiret Ellamaa
SAGEDUS
30.01.- 18.02.2020
Hop galerii

Neljapäeval, 30. jaanuaril kell 17.00 avatakse HOP galeriis Piret Ellamaa näitus “Sagedus”.
Sagedus on võrdsete ajavahemike tagant korduvate sündmuste arv ajaühikus. Sagedust mõõdetakse hertsides (Hz). Herts väljendab ühte sündmust ühes sekundis. Ellamaa isikunäituste toimumise sagedus on 0,0000000126839 Hz.

Käesoleva näituse töödes olen mänginud erinevate võnkesagedustega. Paljud võnked ja lained, näiteks heli- või WIFI lained, on silmale nähtamatud. Mina olen võnked toonud nähtavaks klaasi kaudu. Olen saputanud liiva ja peent klaasijahu vaheldumisi vormi. Üks materjal toetab teist. Liiva loomulik valgumine annab kuju klaasi kihtidele. Klaasijahu valgumine omakorda liivakihtidele. Tekib sümbioos kahe loomult küllaltki sarnase materjali vahel. See sümbioos saab lõhutud kui kooslus on kogenud suurt keskkonnamuutust ehk 820 kraadist kuumust. Klaas on sulanud kompaktseks kokku, liiv on aga ikka liiv, see pudeneb klaasikihtide vahelt välja ja jätab enda asemele tühjuse.
/P. Ellamaa/

Piret Ellamaa on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe klaasikunsti erialal (2009). Aastatel 2013–2019 oli ta Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonna lepinguline õppejõud ja meister spetsialiseerudes klaasi sulatustehnikatele. Näitustel osaleb Piret Ellamaa alates 2007. aastast. Ta on osalenud enam kui 40. näitusel Eestis ja mujal Euroopas. Piret Ellamaa kuulub Eesti Kunstnike Liitu (aastast 2015), Eesti Klaasikunstnike Ühendusse (aastast 2009) ja on MTÜ Nõmme Klaasi- ja Keraamikastuudio juhatuse liige. Talle on omistatud Maks Roosma nimeline loominguline stipendium (2010) ja Glass Art Society 2019. aasta konverentsi näitusel Floridas tunnustus honorable mention (2019).

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Liviko AS.

HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 5112350

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht