Koosmeele preemia pälvib kunstnik Flo Kasearu ja Margo Orupõllu koostöötandem

Täna, 21. aprillil, annab Avatud Eesti Fond üle oma 24. Koosmeele preemia, mille pälvivad sel aastal kunstnik Flo Kasearu ja Pärnu Naiste Tugikeskuse juht Margo Orupõld. Auhinna märksõnadeks on tänavu loominguline eneseväljendus ja kodanikuaktivism. AEF tunnustab Kasearu ja Orupõllu koostööd perevägivalla teema elulise ja kunstilise tõstatamise ning ka lahenduste pakkumise eest.

Tallinna Kunstihoones aasta algusest koroonapiiranguteni väljas olnud näitus “Elust välja lõigatud” kombineeris oskuslikult teema tundlikkust ning selle kogemuste- ning teadmistepõhist käsitlust. Koduvägivalla temaatikani jõudis Kasearu suuresti tänu oma ema Margo Orupõllule, kes töötab Pärnu naiste tugikeskuse juhina. Näituse valmimisel töötas kunstnik koos ligi 30-liikmelise naistegrupiga, kellega viis läbi erinevat tüüpi loovteraapiaid, et aidata naistel läbielatust üle saada.

“Pandeemia ajal on koduvägivald tõusnud ja kardetavasti jäänud rohkem ka suletud uste taha,” märkis AEFi juhataja Mall Hellam. “Seda enam peame sellest probleemist avalikkuses rääkima ja ka näitama, et isegi väljapääsmatuna tunduvatest olukordadest on võimalik eluga edasi minna. Tütar Flo Kasearu ja tema ema Margo Orupõllu koostöö suudab seda lootuskiirt pakkuda,” lisas Hellam.

Tänavu oma 30. sünnipäeva tähistav Avatud Eesti Fond lõi Koosmeele auhinna 1997. aastal eesmärgiga avaldada lugupidamist neile, kes on oma tegevusega aidanud kaasa avatud ühiskonna kujunemisele nii Eestis kui mujal; samuti Eestis elavate inimeste üksteisemõistmisele ja tuleviku-Eesti ülesehitamisele.

Lisainfot preemia ajaloo ja varasemate laureaatide kohta leiab Avatud Eesti Fondi kodulehelt aadressil www.oef.org.ee/koosmeel

Preemia saajate seas on aastate jooksul olnud näiteks ühiskonnategelane Lagle Parek, ajakirjanik Andrei Hvostov,  HIV-ennetaja Nelli Kalikova, professor ja TÜ Eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop, onkoloog Kaiu Suija, kultuuriväljaanne Müürileht, anonüümsed netikommentaarid keelustanud ajaleht Postimees, algatus Tagasi Kooli, Gruusias Gori linnas sõpruskooli aidanud Kolga Keskkool, ajakirjanikud Kadri Ibrus, Ahto Lobjakas ja Tiina Kangro, mälu-uurija ja filmitegija Imbi Paju, hõimurahvastele pühendatud ERMi püsinäituse “Uurali kaja” koostajad, endine õiguskantsler Allar Jõks, President Kersti Kaljulaid oma järjepideva tegevuse eest Euroopa teemade kajastamisel, kirikuõpetaja Annika Laats, ühismälu väärtustav Eesti Memento Liit, globaalse eestluse häälekandja Estonian World jpt.

Auhinnaga kaasneb 1000 eurone tänusumma, mille väljaandmist toetab tänavu LHV Pank ning kunstnik Marje Üksise graafiline leht “Koosmeelesammas”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht