Martin Rattase rändnäitus „See oli siis kui Soome läksime“

“See oli siis kui Soome läksime”

5. märtsil kell 17.00 avatakse Tampere Maja galeriis Martin Rattase rändnäitus „See oli siis kui Soome läksime“.

Martin Rattase koomiksinäitus toob esile päris inimeste lood Soome minemisest, seal kohanemisest ja tagasitulekust. Ida-Soome Ülikool ja Tartu Ülikool kogusid kolme aasta jooksul erinevas vanuses eestlaste isiklikke lugusid, millega kõigil on võimalik suhestuda ning mis seoti ka nimetatud näituseks.

Näitus kajastab nii meeste kui ka naiste, laste, noorte, täiskasvanute ja eakate, mahajääjate, rändajate ning tagasitulijate elukäike. Inimeste lood räägivad, kuidas on ikkagi Soomes elamine neid ja nende peret mõjutanud.

Projekti lugude illustraator Martin Rattas lõpetas 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia Vabade kunstide erialal. Palju on ta maalinud ja joonistanud oma lõbuks, aga kujundanud ka tellimustööna mitmeid CD-plaate, plakateid, T-särke, autokleebiseid, postkaarte ja palju muud. Samuti on ta osalenud tänavakunsti üritustel seinamaalidega ja korraldanud oma tööde näitusi.

Martini soov on läbi erinevate illustratsioonide esile tuua inimeste lugudes kirjeldatud ilmekamaid momente ja isiksusi. Kas need pildid said olema rõõmsad või mitte, sõltus juba lugudest, mis inimesed meile rääkisid. Igal juhul said need olema elulised lood ja pildid, mis annavad ideid ja mõtteainet nii neile, kes on juba oma elu kahe riigi vahel jaganud, või neile, kes plaanivad seda tulevikus teha. Martin usub, et nendest lugudest sünnib väikseid staare, kes oma positiivse ellusuhtumisega ajapikku inimeste südamesse poevad.

Näitus jääb Tampere Majas avatud kuni 29. märtsini. Galerii on avatud iga päev 9-18. Sissepääs tasuta!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht