Näitus „Tiiger ruumis“ avaneb EKKMis sel nädalavahetusel

„Tiiger ruumis“
12.09.–01.11.2020

Näitus avatud laupäevast, 12. septembrist alates kell 12:00.

Kunstnikud: Julian Charrière, Iggy Malmborg, Eduardo Navarro, Jaakko Pallasvuo, Jeremy Shaw, Karl Sjölund, Martta Tuomaala, Ana Vaz, Kristina Õllek

Kuraatorid: Marten Esko, Vanina Saracino ja Lea Vene

EKKMi uus rahvusvaheline grupinäitus „Tiiger ruumis“ käsitleb energia mitmekülgset ja sageli küllastunud mõistet. Näitus läheneb ülemäärase energia küsimusele mitme nurga alt alates energia ületootmisest kuni utopistliku kogukonnaloomiseni.

„Tiiger ruumis“ mõtestab meid ees ootavat üleminekut fossiilkütusesõltuvuselt teistsugustele energiaallikatele. See üleminek, millega paratamatult kaasnevad olulised muutused meie igapäevaelus, õnnestub ainult siis, kui toimub kognitiivne nihe selles, kuidas me energiat mõistame, sest mitte kõiki energia vorme ei ole võimalik enda kasuks tööle panna.

Näitusel eksponeeritud kunstiteostes, mille seas on nii varasemaid kui ka just selle näituse jaoks valminud töid, saavad kokku ning võimenduvad mitmesugused energiaküllased näited, teemad ja kriitilised mõtted. Teosed kas rõhutavad seda, kuidas ülemäärast energiat käsitleda või raisata, või võtavad vaadelda ja laiendada energiaga seotud ülemäärasuse juhtumeid.

Näituse trükise leiad siit <https://ekkm.us15.list-manage.com/track/click?u=b7e6cca8719146e4278e480ce&id=cd7208f393&e=0d9a22ed51> .

Graafiline disain: Allan Appelberg

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Frame Contemporary Art Finland, Foundation for Arts Initiatives, Region Norrbotten

Jälgime kehtivat head tava üldise tervishoiu tagamisel. EKKMi sissepääsu ning näituse osaluspõhiste teoste juures on olemas desinfitseerimisvahendid.

__________________

Tiiger ruumis
12.09.–01.11.2020

EKKM
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum
Põhja pst. 35, Tallinn
Avatud: T–P 12–19
Tasuta sissepääs

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht