Naked Islandi projektiruumis avaneb esimene näitus „Ma jagan end meeleldi” 

Sind on hakanud jälgima Instagrami kasutaja @_snowwhite89_. Ta jagab endast palju. Mõne jaoks liigagi, aga talle meeldib see. Ta on andnud sõrme võrgustikule, mis on neelanud terve käe. Seejuures ka kõik teised, kes käivad vaatamas, kuidas @_snowwhite89_ hommikuti juukseid värvib või miks ta öösiti und ei saa. Ja neile meeldib see.

Instagramis ja ühtlasi Naked Islandi projektiruumis toimuv näitus „Ma jagan end meeleldi” uurib minapildi kujunemist, lähedust ja võõrandumist ning vaimset toimetulekut tehnoloogilise vahendatuse ajastul. Projekt põhineb poolfiktiivsel lool, keskendudes teemadele nagu enesepeegelduse otsimine; enesearmastus ja enesepuudutus; eraklikkuse mõju vaimsele ja füüsilisele kehale ning vananemine ja surelikkus.

„Ma jagan end meeleldi” püstitab küsimuse, mis piirini on võimalik end sotsiaalmeedias avada ja kuidas toimib selles enese konstrueerimise protsessis jälgija. Kas on oht, et näeme vastas ainult enesepeegeldust ja teist inimest enam mitte? Kas paljastus virtuaalses eneseloomes loob tee enda aktsepteerimisele? Või kas luua ennast, võib tähendada ka võõrandumist endast?

Näitus „Ma jagan end meeleldi” avaneb 10. juunil kell 17.00 Naked Islandi projektiruumis (Laevastiku 3, Tallinn) ning jääb avatuks 16. juunini.

Kuraator: Maria Helen Känd

Graafiline disainer: Henri Kutsar

Täname toetuse eest: Eesti Kultuurkapital, Eesti Tervisemuuseum, Rünno Mander, Jarmo Reha, Aleksandr Mirson (FLEX), Tiia, Mati, Tarmo, Mari-Liis.

Naked Islandi projektiruum (Laevastiku 3, Tallinn)

10.06–16.06.2021
E–P 13.00–19.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht