OSA kunstikollektiiv Tartu Kunstimajas

Laupäevast, 29. maist on Tartu Kunstimaja väikeses saalis avatud OSA kunstikollektiivi (Olga Makaronskaja, Sonya Isupova ja Anastassia Šarõmova) näitus „Kultuurikoodid“.

Projekt on visuaalne avastusretk tänapäeva inimese alateadvuse sügavusse. See põhineb kolme erineva taustaga noore naise kultuurilisel kogemusel. Anastassia Šarõmova, kes elas ja töötas Hamburgis, on hiljuti naasnud Tallinnasse. Pärnust pärit Olga Makaronskaja elab ning töötab hetkel Stockholmis. Sonya Isupova Kiievist elab ning töötab hetkel Genfis. Kaks erinevat riiki, kolm erinevat linna, nad kõik on emigreerunud oma kodumaalt. Naisi ühendab ka postsovetlik taust ning ühine emakeel.

Ükskõik, kus me ei viibi, ümbritseb meie elu iseärane kultuur. Mis muud on kultuur kui kogum normidest, reeglitest, struktuuridest, tabudest, rituaalidest ning väärtustest? Mis juhtub isikuga, kui ta sukeldub uude kultuuri koos uute normide ning tavadega? Kuidas mõjutab see meie elu ning tööd? Mitu identiteedi kihti saab ühel inimesel olla?

Et täielikult mõista kultuuri rolli isiku kujunemisel, on vaja aru saada, et kultuur ei ole üksnes inertne arhiiv ideedest ja tavadest, mille keskel elame, vaid seda on kujundanud palju erinevaid faktoreid. Kuidas muutub ja areneb inimese identiteet aja jooksul?

Näitus tekitab meditatiivse ruumi – erinevate kultuurikoodide kihtide avanemisel muutuvad inimesed üheks osaks ruumikogemusest. Iga uus kiht läheb järjest sügavamale ja loob erineva pildi erinevast inimesest ja tema erinevatest tunnetest erinevatel eluetappidel.

Näitus on avatud 20. juunini.

Tehniline abi: Stella Choi ja Nuno Castro
Heli: Misha Panfilov
Eriline tänu: Anna Makaronskaja ja Roland Glukhov
Toetus: Eesti Kultuurkapital

facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht