“Plats! väärikas kahanemine” avamist Veneetsias tähistab veebisaade

Sel nädalal avab oma uksed 17. Veneetsia arhitektuuribiennaal. Pandeemiast tulenevalt oleme otsustanud Eesti paviljoni näituse „avada vaikselt“ ja, nagu mitmed teised riigid, kutsuda Teid Veneetsia arhitektuuribiennaalile sügisel. Ajale kohaselt tähistame aga biennaali avamist veebisaatega, mis tutvustab kuue biennaalil osaleva riigi näituseid.

Veebisaade „SPACE ME UP: borderless living“ 21. mail

Reedel, 21. mail, kell 15.30 läheb eetrisse veebisaade “SPACE ME UP: borderless living“, mis toob arhitektuuripubliku ette kuue riigi –  Eesti, Läti, Leedu, Šveitsi, Suurbritannia ja Soome – ekspositsioonide videotutvustused ja kuraatorite vestlusringi.

Kas 21. sajandi arhitekt on lisaks psühholoog, sotsioloog ja kosmoseteadlane? Milline on arhitekti roll ühise elamisruumi kujundamisel ning kuidas arhitektid saavad panustada üleilmsete kriiside lahendamisse. Lähtuvalt Hashim Sarkise kureeritud biennaali peateemast „How we will live together?” on arutelu keskmes inimene ja viisid, kuidas me saame koos elada.

Oma mõtteid arhitekti rolli teemadel jagavad paviljonide kuraatorid Jiri Tintera (Eesti), Jan Boelen (Leedu), Philip Tidwell (Soome), Manijeh Verghese ja Madeleine Kessler (Suurbritannia), Elīna Lībiete (Läti) ja Mounir Ayoub (Šveits). Vestlust modereerib Neeme Raud ja saate toimetas Merle Karro-Kalberg.

Saadet saab vaadata digiplatvormilt biennalepavilions.com, mis koondab infot rahvuspaviljonide näituste kohta ning kus saab osa avasündmustest ja vestlustest. Saadet saab platvormilt hiljem ka järelevaadata.

Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/457879512175244?ref=newsfeed

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht