Postiajaloo virtuaalnäitus teeb kummarduse rahvusülikoolile

Mark „300 aastat Tartu Ülikooli“, 1.06.1932, autor Ilmar Nõva (Breiberg).

Eesti Rahva Muuseumi uus virtuaalnäitus pakub valikut Tartu Ülikooliga seotud postiajaloost, nii markidest kui ka kirjavahetusest.

Näitus „Ülikool postiloos“ on kaheosaline ja koosneb u 160 pildist. Muuhulgas leiab sealt kõik margid, millel on Tartu Ülikooli peahoone – üks enim kujutatud hoone meie postmarkidel. Esimene ülikooli peahoonega mark „300 aastat Tartu Ülikooli“ ilmus 1. juunil 1932, värskeim „Rahvusülikool 100“ vähem kui kuu aega tagasi (19.11.2019) ja on pühendatud eestikeelse kõrghariduse sajandale aastapäevale. Kokku on peahoonega marke kaheksa, lisaks üks margiplokk. Ülikooli hoonetest on postmargil kujutatud veel TÜ raamatukogu, Tartu tähetorni ja Toomkiriku varemeid.

Samuti on virtuaalnäitusel üle saja postkaardi ja kirja, mis on ühel või teisel viisil seotud rahvusülikooliga. „Õppejõudude, tunnustatud teadlaste, riigimeeste, kirjanike, sporditegelaste jt kirjavahetus või neile pühendatud margid, postkaardid ja ümbrikud on oluline osa meie kultuuriloost. Ülikooli postilugu on üks võimalik viis ajaloole tagasi vaatamiseks,“ sõnas näituse koostaja Eve Aab ja tõi välja, et näitusel on muuhulgas postkaart Eesti esimeselt naisprofessorilt Alma Tomingalt.

Näitust saab sirvida ERMi kodulehel, virtuaalnäituste alajaotuses:

I osa: https://www.erm.ee/et/ylikoolpostiloos

II osa: https://www.erm.ee/et/ylikoolpostiloos2

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht