Rahvusooper Estonia alustab etenduste näitamist internetis. Esimesena ooper „Faust“ ja Ain Anger

Homme alustab Rahvusooper Estonia etenduste näitamist Facebooki teel, et muusikateatri sõpradele ka eriolukorra tingimustes kodumaine ooperi- ja balletiteater koju kätte tuua. Teatriõhtule kohaselt algab esimene etendus laupäeval, 4. aprillil kell 19 ja see jääb järele vaadatavaks üheks nädalaks. Järgmisel laupäeval tuleb näitamisele juba järgmine lavateos.

Esimesena toob Estonia publikuni Charles Gounod’ ooperi „Faust“, milles Mefisto rolli laulab Ain Anger. Ooperi on lavastanud Dmitri Bertman Moskva Helikoni ooperiteatrist. Dirigent on Vello Pähn ja kunstnik Ene-Liis Semper. Teistes osades Oliver Kuusik, Joanna Freszel, Rauno Elp, Helen Lokuta jt. Näitamisele tuleb otsesalvestus, mis võeti koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga üles 2014. aasta 23. ja 25. jaanuari etendustel.

1859. aastal esietendunud „Faust“ on helilooja Gounod’ kõige kuulsam ooper. See räägib tuntud loo, kuidas Faust müüb oma hinge saatan Mefistole ja saab temalt vastu nooruse. Kuid saatanaga kaupa tehes võitjaid ei ole.

Lavastuse kunstnik Ene-Liis Semper: „Mefisto jätab inimestele kogu aeg kaks võimalust: ahvatlusele järeleandmise ja sellest keeldumise. Iga kord, kui ta inimesele valiku annab, valib inimene just selle halvema tee, ja see tõstatab küsimuse: kas nii rumalale olevusele, nagu inimene, peaks üldse valikuvõimaluse andma? Mefisto aga ei kaota lootust…“

Netietenduste vaatamine on publikule tasuta. Facebooki kontot selleks omama ei pea. Etendust saab näha veebiaadressil: https://www.facebook.com/Rahvusooper/live/
Lavastusest saab lähemalt lugeda ja kavalehega tutvuda Estonia kodulehel: http://www.opera.ee/lavastus/faust/
Teavet järgmiste etenduste kohta tasub jälgida Estonia Facebooki lehel: https://www.facebook.com/Rahvusooper/

Rahvusooper tänab südamest häid pikaaegseid koostööpartnereid Eesti Rahvusringhäälingut ja Estonian Records Productionit, kellega koostöös netietendused publikuni tuuakse.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht