Rahvusraamatukogu laiendas kontaktivaba laenuteenust veelgi – koju saab laenata ka saaliraamatuid ja noote

Rahvusraamatukogu laiendas inimkontaktivaba laenuteenust võimalusega tellida nüüd ka saalides asuvaid kohalkasutamiseks mõeldud raamatuid ning samuti noote.

See tähendab, et laenata saab raamatuid ja noote, millel e-kataloogis ESTER on juures märge “kohal” või “kohalkasutus”. Nende tellimiseks tuleb saata oma soov aadressil info@nlib.ee, helistada 6307 100 või kirjutada raamatukogu veebilehel olevasse vestlusaknasse.

Rahvusraamatukogust saab inimkontaktivabalt laenata kahel eri viisil – e-kataloogi ESTER kaudu või võttes raamatukoguga otse ühendust näiteks e-maili või telefoni teel.
Tellimused saab kätte tööpäevadel kella 12.00–17.00 Rahvusraamatukogu fuajeest, kus raamatupakid on tellijate perekonnanimede ja tähestiku alusel jaotatud. Samuti 24/7 elektroonilisest Raamatukapist, mis asub õues Rahvusraamatukogu peasissepääsu kõrval. Mõlemad lahendused on täielikult inimkontaktivabad.

Raamatukappi saab raamatut tellida igal ajal. Eriolukorra kestel täidetakse ja tühjendatakse Raamatukappi esmaspäevast reedeni iga kahe tunni tagant ajavahemikus 9.00–17.00.

Kõik laenutähtajad on pikendatud 5. maini. Seega ei pea tõttama raamatuid tagasi tooma. Rahvusraamatukogu jälgib olukorda ning püüab viivisepoliitika ja laenutustähtaegade muutmisega piirata vajadust kodunt välja tulla.

Küsimusi saavad lugejad esitada e-kirja teel ning kodulehe veebivestluse ja infotelefoni 6307 100 kaudu. Jooksvalt saab infot Rahvusraamatukogu kodulehelt, sotsiaalmeediast ning uudiskirja kaudu.

Rahvusraamatukogu eesmärk on pakkuda eriolukorra kestel teenuseid viisil, mis toetab head tervisekäitumist ja tarka Eestit!

Lugemishuvilised saavad kasutada ka raamatukogu digikanaleid

Lugemismaterjali leiab Rahvusraamatukogu otsinguportaalist portaal.nlib.ee. Registreeritud lugejad saavad otsinguportaali kaudu lugeda täistekste ka kodus. Otsinguportaali saavad kasutada kõik soovijad ilma sisse logimata, kuid sellisel juhul on kättesaadavad ainult vabalt kasutatavad materjalid. Võõrkeelseid andmebaase on otsinguportaalis kokku ligikaudu 35.

Digitaalarhiivist DIGAR leiab nii raamatuid, kaarte, noote, fotosid, postkaarte, plakateid, illustratsioone kui ka audioraamatuid ja muusikafaile, samuti vanemaid ajakirju –www.digar.ee

DIGAR Eesti artiklite portaalist leiab ajalehti, ajakirju jm perioodilisi väljaandeid. Seal on kokku ca 390 000 väljaannet, mis sisaldavad enam kui 3.7 miljonit lehekülge ja 6.4 miljonit artiklit – dea.digar.ee

E-kataloog ESTER: www.ester.ee

Rahvusraamatukogu lugejaks registreerimine: sso.nlib.ee/register

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht