Rahvusraamatukogu e-laenutus ja Raamatukapp töötavad edasi

Rahvusraamatukogu e-laenutus, mis lubab tellida teoseid digitaalselt õues asuvasse Raamatukappi, töötab edasi. Järgmise nädala alguseks vaatab raamatukogu üle ka laenutusteenuse tervikuna ning hindab, kuidas oleks teenust võimalik veel pakkuda vastutustundlikult ja tervist kaitsval viisil. Samuti vaatab Rahvusraamatukogu eriolukorra raames ja lugejate huvi silmas pidades homseks üle kogu oma viivisepoliitika.

Raamatuid saab Raamatukappi tellida ESTERi keskkonnas, kus tellimise valikust tuleb võtta “RR Raamatukapp”. Kui raamat on kappi jõudnud, tuleb laenutajale e-kiri. Raamatukapist saab tellitud teavikud kätte ID-kaardi või Rahvusraamatukogu lugejakaardiga. Raamatukappi on ööpäevaringselt võimalik raamatuid ka tagastada.

Raamatukapp asub õues Rahvusraamatukogu peasissekäigu kõrval – see näeb välja ja töötab nagu tavaline pakiautomaat! Raamatukappi on võimalik kasutada täiesti inimkontaktivabalt.

Raamatukappi saab raamatut tellida igal ajal. Eriolukorra kestel täidetakse ja tühjendatakse Raamatukappi esmaspäevast reedeni iga kahe tunni tagant ajavahemikus 9.00–17.00.

Rahvusraamatukogu peab väga oluliseks enda töötajate ning külastajate tervist ning koroonaviiruse leviku takistamist. Igapäevatöös jälgib raamatukogu valitsuse, terviseameti ja teiste ametkondade soovitusi ja ettekirjutusi.

Olukord laenutusteenuse pakkumisel võib muutuda sõltuvalt ohu- ja riskihinnangutest. Kõikidest muudatustest annab raamatukogu alati esimesel võimalusel teada meedia, kodulehe, sotsiaalmeedia ja lugejapostituste vahendusel.

Lugemishuvilised saavad kasutada ka raamatukogu digikanaleid

Digitaalarhiivist DIGAR leiab suure hulga digitaliseeritud materjale nagu raamatuid, pildimaterjali jms – https://www.digar.ee/arhiiv

DIGAR Eesti arhiivist leiab vanemaid digitaliseeritud ajalehti ja ajakirju. Seal on kokku kättesaadav ca 390 000 väljaannet, mis sisaldavad enam kui 3.7 miljonit lehekülge ja 6.4 miljonit artiklit – https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea

Rahvusraamatukogu otsinguportaalist saab otsida pea kõikide raamatukogu kollektsioonide lõikes – portaal.nlib.ee

ESTERi laenutuskeskkond: https://www.ester.ee/search~S7*est

Rahvusraamatukogu on reede, 13.märtsi, hommikust kuni uue töökorralduse selgumiseni külastajatele suletud. Uue töökorralduse selgumisel saab infot rahvusraamatukogu kodulehelt, sotsiaalmeediast ning uudiskirja kaudu. Informatsiooni saab ka rahvusraamatukogu kodulehe veebivestluse ja infotelefoni 6307 100 kaudu.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht