Riin Maide installatsioon “Paberloss” Maarjamäe lossi suvesaalis

Kunstnik Riin Maide kohaspetsiifiline installatsioon toob Maarjamäe lossi suvesaali taas möödunud sajandite hõngu.

 21. maist on Maarjamäe lossi suvesaalis avatud Riin Maide installatsioon “Paberloss”.

On möödunud üle saja aasta sellest kui mõisad ja mõisnikud Eestis olematuks said. Olematuks ühes oma särava isikliku maailmaga. Aadli aeg lõppes ja mälestus uhkest elust kolis lugudesse. Häärberitele leiti uued rollid, mis vastaksid nende toredusele. Maarjamäel sai tühjaks tassitud lossist klubi. Samuti nagu muusikute pillimäng siis, suudab muuseum tänapäeval viia tähelepanu eemale sellelt mida pole. Tema ruumid täituvad kujutluste ja mälestustega möödanikust. Minevik otsekui ärkaks me peades ellu. Kuid siiski mitte. Ta jääb muljeteks ja unistusteks. Unistuste kate ei varja mineviku tõde. Ta varjab seda, et ta on eimiski.

Lossi suvesaalis on taasloodud kunagine sisustus läbi ajaloolise mööblist papier-mâché tehnikas loodud vormide. Interjööri taasloomisel on üritatud võimalikult lähtuda krahvi aegsest sisustusest. Installatsioon viib publiku ühelt käelt jalutama ajastuvaimu kandvas ruumis kui teisalt juhib tähelepanu mineviku ja ajalooliste paikadega kaasaskäivatele unistustele ja fantaasiatele.

Riin Maide (s. 1997) on vabakutseline kunstnik, kelle looming keskendub lavaliste ja ruumiliste praktikate mängulisele dekonstruktsioonile ja täheldamisele. Omandanud hariduse graafikuna, suudab Maide paberit näha meediumina iseeneses. Tema käsitluses muutuvad materjalid ja kujundid mängulavaks, mille vahelt peegeldub igapäevasus tagasi millegi vaimustavalt erilisena. “Paberlossis” asetab Maide publiku kontakti, läbi nii ajastutruu ruumiplaani möödanikuga, kui peene materjalikäsitluse mineviku enda möödapääsmatu tontlikkusega.

Näitusega kaasneb 3. juunil toimuv artist talk.

Kuraatorituurid näitusel toimuvad 22. ja 29. mail kell 14.00.

“Paberloss” jääb avatuks 3. juunini 2021.

Kuraator: Aleksander Metsamärt

Kunstnik: Riin Maide

Projektijuht: Kärt Kelder

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht