Sarja „Valgete ööde klassika“ avab Pärt Uusbergi uudisteos

Sel nädalal avab Eesti Interpreetide Liit suviste kontsertide seeria Valgete ööde klassika. Sarja esimestel kontsertidel Tartus ja Tallinnas kõlab uudisteos armastatud Eesti heliloojalt Pärt Uusbergilt, mida esitab kõrgetasemeline trio Ensemble Auftakt koosseisus Soo-Young Lee, Miina Laanesaar ja Maila Laidna. 

1998. aastast tegutseva, professionaalseid Eesti muusikuid ühendava Interpreetide Liidu liikmeskonda kuulub üle 300 interpreedi. Tänaseks on liidust kujunenud üks  Eesti olulisemaid kammermuusika kontsertide korraldajaid pakkudes läbi aktiivse kontserttegevuse oma liikmetele loomingulisi väljundeid. 

Juulikuu vältel toimub liidu suvise sarja Valgete ööde klassika raames üle Eesti 16 erineva kava ja koosseisuga kammerõhtut. Sarja raames annavad meie parimad interpreedid kontserte Kärdla kirikus, Türi kultuurikeskuses, Kuremaa lossis, Palmse mõisas, Kullamaa kirikus, Eesti Teaduste Akadeemia saalis ning mitmel pool mujal. Kontsertidel esinevad Eesti Interpreetide Liidu liikmed – viiuldajad Hans Christian Aavik, Egert Leinsaar, Linda-Anette Verte, tšellistid Marcel Johannes Kits, Indrek Leivategija ja Theodor Sink, flötistid Pipilota Neostus ja Heili Rosin-Leivategija, pianistid Sten Heinoja, Talvi Hunt, Ralf Taal, Karolina Žukova. Eesti Interpreetide Liidu kontsertide korraldaja Kaisa Lõhmus: Valgete ööde klassika kontsertide sari on kirev ning klassikalise muusika austajad leiavad kindlasti kuulamiseks palju rõõmustavat kaunites kontserdipaikades üle Eesti.

Sarja avakontsertidel 30. juunil Tartu Linnamuuseumis ja 1. juulil Eesti Teaduste Akadeemia saalis kõlab Ensemble Auftakti esituses Pärt Uusbergi viiulile, klarnetile ja klaverile kirjutatud uudisteos Peegeldusi Sulupere sillalt. Pala on inspiratsiooni saanud Rapla külje all asuvalt Sulupere sillalt mis on helilooja sõnul on tema südames tänaseks päevaks oluline koht ning Raplasse sattudes püüab ta alati leida võimaluse sillale jalutada. Mõneti on see minu jaoks nagu mingisugune pidepunkt tänases elus, kui enam igapäevaselt Raplas ei ela, sõnab Uusberg. Mõte peegeldustest Sulupere sillal andis mulle teatava juhtnööri kammermuusika teose kirjutamiseks ja aitas luua teose struktuuri. 

Sarja Valgete ööde klassika” kontsertide kava leiab Eesti Interpreetide Liidu kodulehelt www.interpreet.ee ja Piletilevist. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht