Soome-ugri teemalised näitused Eesti Rahva Muuseumis

Eesti Rahva Muuseumis on käimas soome-ugri aasta, mis tipneb juuni keskel VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressiga. Veebruarist alates on ERMis avatud unikaalne soome-ugri rahvaid kajastav fotonäitus „Rahvas – see tähendab inimesi“. Sel nädalal avati kaks uut temaatilist näitust.

ERMi B-fuajees on vaatamiseks väljas näitus „Hõimude hällimail“, kus eksponeerime 1070-ndate aastate lõpus Rein Marani poolt üles võetud fotosid. Fotod on tehtud filmi „Linnutee tuuled“ ekspeditsiooni ajal. Rein Maran: „„Ärge oodake sellelt näituselt fotokunsti avastusi või tõsiteaduslikke etnograafilisi dokumente. Need on näpsatud parajasti siis, kui käed-jalad ja silm olid vabad filmikaamerast. „Linnutee tuulte“ poolteist aastat (1976–1977) kestnud matkadel ei olnud niisuguseid hetki palju. Vaevalt nendele fotodele jäädvustatud inimestest keegi enam elavate kirjas on. Ka enamik nende kodupaikadest on tsivilisatsiooni surve all tundmatuseni muutunud.”

Muuseumi A-fuajees on avatud Loit Jõekalda kogudel põhinev näitus “Kiviaja graafika”. Näitus koosneb frotaažtõmmistest ja fotodest, mis jäädvustavad hetki esiajaloolisest kunstipärandist. Tõmmised on tehtud kaljujooniste leiukohtades, kus on säilinud kaljuraiendeid, näiteks Äänisjärve (Onega) ja Valgemere Karjalas, Umba ja Ponoi jõel Koola poolsaarel ja Altafjordi kaljudel Põhja-Norras.

Näitus “Kiviaja graafika” on üleval 4. augustini ning “Hõimude hällimail” 31. augustini, sissepääs antud näitustele prii. ERM on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10–18.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht