Tallinna Kirjanduskeskus ootab Tallinna päeva eel tsitaate kirjanduslikust Tallinnast

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tallinna Kirjanduskeskuse kaardirakendus kirjandusliktallinn.ee ootab linnaelanike viiteid ja tekstikatkeid ilukirjanduslikest teostest, mille mõni sündmus toimub mõnes kindlas Tallinna paigas.

„Kaardirakenduse eesmärk on märkida ära kohad, mis Tallinnas on seotud kirjandusega – olgu selleks mõni tähenduslik episood mõnest teosest, mälupaik nagu monument või kirjanike kunagised elukohad,“ ütles Tallinna Kirjanduskeskuse juht Maarja Vaino. „Tahaksime, et inimesed avastaksid, kui kirjanduslik linn on Tallinn – see on uskumatu, kui paljudes teostes on Tallinn oluline tegelane. Inimesed ei teagi, et võivad ka ise elada mõnes kirjandusteoses põnevalt kujutatud tänaval või on neile tähenduslik paik mõnes kirjandusteoses kuidagi jäädvustatud. Samuti loodame, et kaardirakendus innustab avastama Tallinna linnaruumi, näiteks rakendusele loodud jalutuskäikude kaudu.“

Et linnaelanikud saaksid ka oma kirjandusliku Tallinna avastusi jagada, ootab kaardirakendus lühikest katkendit ilukirjanduslikust teosest koos viitega autorile ja teosele aadressil info@kirjanduskeskus.ee.

Kirjanduslik Tallinn asub aadressil www.kirjandusliktallinn.ee.

Tallinna päeva tähistatakse sel aastal e-päevana 13-15. mail. Tallinna Kirjanduskeskus osaleb 14. mail toimuval Kultuuripäeval Vilde-teemalise lühijutukonkursi ja kirjandusliku viktoriiniga Tallinna kohta. Kirjanduslik Tallinn veebileht saab täienduse uue kirjandusliku jalutuskäigu näol. Audiolugudega kaardirakendus aitab avastada Eesti kirjandusega seotud paiku.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht