Tammsaare pargis näeb nahkhiirte supervõimeid
29. augusti hilisõhtul, rahvusvahelisel nahkhiirte ööl, avatakse Tallinnas Tammsaare pargis näitus „Supervõimekas nahkhiir“. Eesti Loodusmuuseumi ja Eestimaa Looduse Fondi koostöös valminud näitus tutvustab tänavust aasta looma läbi tema erakordsete ja silmapaistvate võimete.
Nahkhiirte kohastumused maailma erinevates elupaikades hakkamasaamiseks on tähelepanuväärsed. Nad suudavad kottpimedas vigurlennul navigeerida, kuulmise abil jahti pidada, päevade kaupa alaspäi rippuda ja lennu ajal tagajalgadega endale putukaid suhu suunata.
„Varjatud eluviisiga nahkhiirtel on mitmeid imetabaseid võimeid, mis väärivad omaette näitust. Paljud meist ei teagi, mida 2020. aasta loomaks valitud nahkhiired suudavad, nad on väikesed kuid supervõimekad,“ ütleb näituse kuraator Oliver Kalda. „Kuna nahkhiiri leidub nii maal kui linnaparkides, on igati paslik ühes pealinna pargis neid supervõimeid demonstreerida,“ lisab ta.
Näitus „Supervõimekas nahkhiir“ toob külastaja ette nahkhiirte kümme kõige silmapaistvamat kohastumust, sh võime kuude kaupa paastuda ja oskuse rännata rohkem kui tuhande kilomeetrite kaugusele ja tagasi. “Näitusel saab teada ka seda, miks on nahkhiired superabilised aias ja põllul ning kuidas nad superhiilijatena meile ootamatult tuppa või keldrisse „tekivad“,” tutvustab näitust kuraator Lennart Lennuk.
Näitus avatakse Tammsaare pargis 29. augustil kell 20.30, kus nahkhiirte supervõimeid tutvustavad näituse kuraatorid Rauno Kalda, Oliver Kalda ja Lennart Lennuk. Kell 21 algab ekspertide juhendamisel nahkhiirte elupaiku tutvustav ringkäik Tallinna vanalinna rohealadel. Nahkhiirte öö kulmineerub kell 22.00 Eesti Loodusmuuseumis, kus kõigil huvilistel on võimalus nahkhiirtega veelgi lähemalt tuttavaks saada näitusel „Hirmus armas nahkhiir“. Nahkhiirte ööl osalemine on kõigile tasuta!
„Supervõimekas nahkhiir” on Eesti Loodusmuuseumis avatud näituse „Hirmus armas nahkhiir” lendnäitus. Näitus jääb Tammsaare pargis avatuks 2020. aasta lõpuni. Näituste valmimist toetas Euroopa Liidu LIFE’i programm läbi projekti „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“.