Tartu Kunstimuuseum kutsub kandideerima näituseprojekti „Noor Tartu” konkursil

Tartu Kunstimuuseumil on hea meel kuulutada välja avatud konkurss näitusesarjas „Noor Tartu“ 2022. aastal osaleva kunstniku valikuks. Tartu Linna toetusel 2017. aastal alustatud näitusesarja eesmärk on populariseerida ja toetada noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut.

Tartu Kunstimuuseumil on hea meel kuulutada välja avatud konkurss näitusesarjas „Noor Tartu”. Näitus toimub Tartu Kunstimuuseumi kolmanda korruse projektiruumis (29 m2) vahemikus 12.02.2022—28.03.2022.

Tartu Linna toetusel 2017. aastal alustatud näitusesarja eesmärk on populariseerida ja toetada noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut. Varasemalt on valitud kunstnikeks olnud Sten Eltermaa (2017), Keiu Maasik (2018), Mirjam Hinn (2019) ja Siiri Jüris (2020).

Kandidaat valitakse avatud konkursi kaudu. Konkurss toimub vahemikus 17.05.2021—01.08.2021. Osalenute seast valib kunstniku välja Tartu Kunstimuuseumi töötajatest koosnev komisjon. Otsus avalikustatakse hiljemalt augusti keskpaigaks.

Tartuga seotud noore kunstniku all peame silmas kedagi, kes on Tartust pärit, Tartus (kunsti)hariduse saanud või Tartus kunstnikuna tegutsev kuni 35-aastane inimene. Valiku eelduseks on ka senine vähene näitusekogemus. Kasutatavatele meediumitele piiranguid ei ole.

Kui tunned ennast eelnevas kirjelduses ära ning leiad, et Sinu looming on aktuaalne, isikupärane või muul moel meeldejääv, ja soovid kandideerida „Noor Tartu” konkursil, siis saada hiljemalt 01.08.2021 aadressile mae.variksoo@tartmus.ee oma näituseidee projekt, motivatsioonikiri (kuni 1 A4), senist loomingut tutvustav portfoolio ja CV.

Valituks osutunud kunstnikul on võimalus luua näitus koostöös Tartu Kunstimuuseumi kuraatorite ja tiimiga. Samuti kaasneb projektiga kunstnikutasu ja eelarve nii näituse produktsiooniks kui ka trükise väljaandmiseks (sisaldab kuraatori intervjuud kunstnikuga, tema lühibiograafiat ning teoste tutvustusi).

Lisamaterjalid: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/145cPbWSXW2X98YbE7GEEBV3bKXFZhDax

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht