Tartu Kunstimuuseumis Krista Leesi näitus „Verbarium“

Tartu Kunstimuuseumil on hea meel tuua publikuni tekstiilikunstniku ja -disaineri Krista Leesi isikunäitus „Verbarium“. Publiku ees laotub laiali eeskätt Tartust, ent ka Pariisist, Prantsusmaast ja pisut ka Tallinnast inspireeritud mustrimaailm.

Krista Leesi loomingut iseloomustab mäng sõnadega – keele ja silmaga nähtava põnev ühendamine. Tuttavad objektid, pildid ning keskkonnad saavad Leesi sekkumisel uue ja teravmeelse tähenduse. Näitusel leiavad nutika tõlgenduse viltune maja ehk Barclay de Tolly maja, tartulikud kahekorruselised kuurid ehk kallereid, Tartu ja Pariisi grafiti liiklusmärkidel ja palju muud siin-seal linnaruumis leiduvat.

Näituse kuraator Joanna Hoffmann nendib: „Olen alati imetlenud Krista Leesi oskust ühendada tekstiilikunsti ajaloolisi võtteid ja praktikaid erinevate materjalide ning kaasaegsete ideedega. Tema loomingu mänguline sisu on niivõrd kaasahaarav, et ei jäta kedagi külmaks.“

Krista Leesi looming on suurepärane näide piiride hägustumisest disaini ja kaasaegse kunsti vahel. Kunstniku teosed teeb unikaalseks asjaolu, et kunst ja disain on võrdselt tähtsad: mõlema omadused on tugevalt ning õnnestunult esil. Tähelepanuväärseks muudab väljapaneku ka Leesi oskus ja tahe läheneda näitusele kohaspetsiifiliselt, suhestuda Tartuga ning siduda see loominguliselt suurema konteksti, nii-öelda maailmakaardiga.

Kuraator: Joanna Hoffmann
Graafiline disaner: Heino Prunsvelt

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht