Tartu Kunstioksjon 2021 oli edukas ja lõi rekordeid

Imat Suumann. Võrniku liin. 2021. Õli lõuendil. 70 × 80

Eile, 18. juunil Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis ja Zoom videokeskkonnas toimunud Tartu Kunstioksjon 2021 oli vaatamata pandeemiast tingitud vangerdustele edukas ning järgmise aasta oksjon leiab aset 25. märtsil 2022!

Teist korda Tartu Kunstnike Liidu ja galerii Art &Tonic koostöös toimunud Tartu Kunstioksjon pidi taaskord toime tulema pandeemiast tingitud piirangutega.Oksjoninäitus avati algselt 25. veebruaril, kuid suleti peatselt COVID-19 piirangute tõttu. Oksjon ise lükati 26. märtsilt 18. juunile ning
teistkordselt avati näitus Kunstimaja monumentaalgaleriis 29. mail.

Kokku osales 48 autorit 50 teosega, millest Reigo Kuivjõgi juhtimisel toimunud oksjonil läks haamri all müügiks pea neli-viiendikku. Oksjoni hinnarekordi tegi Imat Suumann, kelle “Võrniku liin” läks 1500 eurose alghinna juures peale tõelist lahingut lõpuks uule omanikule hinnaga 6350 eurot, mis on ka kunstniku seniseks oksjonirekordiks.

Isiklikud oksjonite hinnarekordid tegid ka Siiri Jüris (alghind 750, haamrihind 3250) ja Timo Kähara, kelle Sigmund Freudi kujutava maali hind tõusis 400 euro pealt 1800 eurole. Lisaks neile tegid suuremaid tõuse muuhulgas Urmo Teekivi, Regina-Mareta Soonsein, Kiwa, Mall Nukke ja Alar Tuul.

Oksjonipidaja Kuivjõgi lisab: “Tänavu toimus korralik hüpe nii oksjonile osalevate pakkujate kui hindade osas, mis näitab, et publik on nii oksjoni kui selle formaadi hästi vastu võtnud ning sellega tuleb jätkata.
Erinevad paralleelsed pakkumisvõimalused toimisid sujuvalt ja ilma liigse ootamiseta ning tänu neile oli mugav osaleda igast Eestimaa paigast.”

Müügis olnud teostega saab tutvuda aadressil oksjon.kunstimaja.ee.
Tekstide autorid on Kristlyn Liier ja Peeter Talvistu. Reprod pildistas Madis Katz.

Tartu Kunstioksjon 2022 leiab aset reedel, 25. märtsil 2022 kell 17.00 ning teoste vastuvõtt algab juba selle aasta lõpus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht