Telliskivi Loomelinnaku galeriis avatakse kaks uut näitust

Neljapäeval, 19. augustil avatakse Telliskivi Loomelinnaku galeriis kaks näitust – Liisi Eelmaa “Sina oskad alati kõik olevikku koondada” ja Marita Liivaku “Igavesti siin”.
Liisi Eelmaa loomingus on nii unes kui ärkvel kogetud tunded transformeerunud abstraksteteks kujutisteks kui ka äratuntavateks objektideks, mis ühelt teoselt teisele rändavad. Näitusel “Sina oskad alati kõik olevikku koondada” kohtuvad mitmed kunstniku loomingust tuttavad elemendid – käsi, pintslitõmbed, portaalid – mis asetsevad igavikulistes keskkondades ning lubavad vaatajal kulgeda kunstniku poolt justkui alkeemiliselt muundatud tunnete maailmades, kus on hea olla. “Olla olevikus tähendab tajuda ja näha esemete, mõtete, energiate pidevat transformatsiooni, millel pole algust ega lõppu, minevikku ega tulevikku. Kunstnikuna jälgin ma igapäevaseid protsesse teravamalt, teadlikumalt ja muundan need immateriaalsed mõtted, tunded ja seisundid mateeriaks, reaalsuseks” kirjeldab Liisi.
Marita Liivaku tööd jutustavad julge värvikasutuse ja sensuaalsete figuuride kaudu isiklikke lugusid, mis lasevad vaataja nii lõuendi kui tekstide kaudu lähemale kunstniku hingele ja isiklikule ruumile. “Maalidel on privileeg jääda alatiseks püsima ühte hetke. Seisak on miski, mida ise kipun unustama, sest olen harjunud kogu aeg midagi otsima, toimetama, lahendama. Vahel on aga hetki, mil kõige õigem teguviis on teha mitte midagi. Seal, kus minu rahust ja tajust jääb vajaka, tulevad mängu maalid. Need portreed naistest räägivad oma lugu ilmetes, mitte tegudes ja on jäänud seisma ühte hetke, mis on minust juba ammu möödunud,” kirjeldab Marita Liivak näitusel “Igavesti siin” olevaid teoseid.
Marita Liivaku näitus “Igavesti siin” avatakse 19. augustil kell 17 Telliskivi 60a/2 ja Liisi Eelmaa näitus “Sina oskad alati kõik olevikku koondada” avatakse 19. augustil kell 18 Telliskivi 60a/1.
Telliskivi Loomelinnaku galerii asub linnaku kahel poetänaval aadressil Telliskivi 60a/1 ja Telliskivi 60a/2 ning on avatud iga päev. Näitus on avatud septembri lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht