Üleilmne eesti keele nädal KeelEST 2020

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST toob sel aastal eesti keele õppijad ja õpetajad toidu juurde. Eesti Instituut kutsub 21.-27. septembrini nii Eestis kui välismaal osalema keelenädala tegevustes, õppima ja õpetama eesti keelt, tutvustama eesti toidukultuuri koolis, tööl ja kodus, ning õppima eesti keelt ka iseseisvalt.

Keelt on võimalik õppida hommikust õhtuni. Hommikusöögi kõrvale eestikeelseid uudiseid kuulates, poes eestikeelset vestlust alustades. Keelenädalal KeelEST jagab lõunasöögi ideid virtuaalses keele-kokakoolis Nami-Nami toidublogi, soovitusi annavad Tallinnas toimuva Bocuse d´Or võistluse gurmeekokad. Pärastlõunal on võimalus vabatahtliku õpetajaga eesti keeles vestelda ning selle kõrvale nautida kuuma jooki keelekastmeks kohvikutes Maiasmokk, Komeet, Werner ja Gustav. Tallinnas kutsub Multilingua kaasa lööma keele-orienteerumismängus. Kirsiks tordil on Keelegurmee – luuleõhtu Doris Karevaga Gloria restoranis kolmapäeval, 23. septembril.

Mitmes välisriigis algatavad ülikoolid, eesti kogukonnad, koolid, lasteaiad ja seltsid keelenädala KeelEST sündmusi, kokku vähemalt 20 riigis. Muuhulgas kuvatakse Toronto kesklinnas Tartu College’i akendele eesti keele postkaardid, Stockholmi Eesti Koolis vahetatakse vahvaid retsepte, Ungaris toimub õpituba “Vaata kööki!”, Riias meisterdavad lapsed toiduteemalise keeleõppe piltsõnastiku, Mikkeli Eesti Keskus korraldab Soomes kamakohviku jms.Toimuvad ühiskokkamised ja toiduteemalised keeletunnid. Eesti Instituut on avanud veebilehel keelest.ee maailmakaardi, kuhu saab iga õppija märkida, mis riigis ta eesti keelt õpib.

“Tänapäeval ei piirdu keeleõpe koolipingis omandatud teadmistega, vaid tuleb osata näha võimalusi keeleõppeks ka igapäeva tegevustes,“ on Eesti Instituudi tegevjuht Katrin Maiste veendunud. Eesti keele nädala üheks eesmärgiks on tutvustada ka keeleõppe virtuaalkeskkondi ja teisi võimalusi, kuidas eesti keelt iseseisvalt või väiksemas grupis õppida, arvestades praeguse aja piiranguid.

Üleilmse eesti keele nädala KeelEST korraldamist toetab Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus ja Välisministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht