Vano Allsalu näitus “Nii palju / So Much“ Viimsi kirikus

Vano Allsalu “Metamorfoos”

Plakat_Pehmed narratiividVano Allsalu näitus “Nii palju / So Much“ avati pühapäeval, 1. detsembril 2019 Viimsi Püha Jaakobi kirikus (Nurme tee 2, Pringi küla, Viimsi vald). Näha saab maale aastatest 2013-2019.

Vano Allsalu töötab peamiselt jõuliselt ekspressiivses abstraktses laadis, mängides siin-seal reaalsusega ning pidades oluliseks visuaalse ja verbaalse suhet, värvide ja kujundite koosmõju pealkirjadest hargnevate vihjete ja lugudega.

Nii palju! Nii palju? Nii palju. Kirjavahemärk juhatab meid ühe ja sellesama sõnapaari juures uhkustundest läbi kõhkluse ja kahtluse resigneerunud või hoopiski rahuloleva omaksvõtuni – jah, nii parasjagu on. Kas kirevus on küllus või kaos, kas lihtsus on vaesus või kingitus?

 Me elame paljususe ajajärgul – sellega nõustuvad needki, kes muidu milleski ühel meelel ei ole. Kõike on veelgi enam, kui võtame meelde tuletada ja mõttes taaselustada mineviku suuri lugusid – ja kujuteldamatult palju, kui mõtleme ka tavaliste inimeste elust ja tervest maailmast.

 Kunstnikuna ei loo ma puudusest ega küllusest, vaid selleks, et millestki aru saada. Sellest, mis on olnud ja veel võimalik – siin ja praegu, kunagi, kusagil. Maalid on aastate jooksul valmis saanud, aga tähendused ei püsi paigal: „Laste ristisõda“, „Homo faber“, „Europe röövimine“, „Sisyphos“…

„Kõik naaseb kaudu kummalisi radu,“ kirjutas Artur Alliksaar. Üks pilt on kõik sõnad. Üks sõna on kõik lood. Kõik lood on üks. Liikumine tagab tasakaalu. Ja seda on nii palju.

Vano Allsalu (s 1967) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali erialal aastal 1991, näitustel esineb aastast 1984. Allsalu on töötanud maali õppetooli juhina Tartu Ülikoolis ja dotsendina EKAs, samuti õppejõuna Sally Stuudios. Vano Allsalu on EKLi liige aastast 1992, kuulub Eesti Maalikunstnike Liidu juhatusse ning SA Kunstihoone nõukogusse. Aastatel 2013-2019 Eesti Kunstnike Liidu president, käesoleval ajal asepresident. Tema teoseid on Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Akzo Nobeli ja Eesti Panga kogudes, samuti mitmetes erakogudes Eestis ja välismaal.

Näitus on avatud 1.12.2019-6.01.2020 T-R 14-18.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht