Veljo Tormise fondi stipendiaat on Rasmus Puur

7. augustil, Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale pühendatud üritusel, mis toimub armastatud helilooja sünnitalus Kõrveaial, antakse üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi juures asuva Veljo Tormise fondi 2020. aasta stipendium. Stipendiumi pälvib Mart Rasmus Puur.

“Veljo Tormise abikaasa Lea Tormis ja fondi halduskogu koosseisus: Ants Soots, Tõnu Kõrvits, Leelo Tungal ja Taavi Esko olid üksmeeles, et Rasmus Puuri looming järgib neid põhimõtteid mida Veljo Tormis fondi asutades silmas pidas,” ütles fondi halduskogu esimees Aarne Saluveer.

Rasmus Puur lõpetas äsja Veljo Tormise pooleli jäänud ooperi „Mere keskel on mees“, mille alusmaterjaliks on Eino Leino näidend „Lalli“, libreto autor Sakari Puurunen. Ooperi esiettekanne peaks toimuma 2021. aastal.

Veljo Tormise fond loodi Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde helilooja Veljo Tormise ja Eesti Kooriühingu algatusel 2000. aastal eesmärgiga väärtustada rahvusliku suunitlusega kooriloomingut. Veljo Tormise fondist eraldatakse stipendiume noorte laulu- ja tantsupeo aastatel ja Veljo Tormise juubeliaastatel tema sünnipäeval 7. augustil.

Varasemalt on Veljo Tormise stipendiumid pälvinud isikupärase stiili ja kaasaegse rahvusliku helikeele kasutamise eest heliloojad Ester Mägi (2004), Urmas Sisask (2006), Piret Rips-Laul (2009), Pärt Uusberg (2011) ja Tauno Aints (2017).

Mart Rasmus Puur (sündinud 23. märtsil 1991) on eesti helilooja, dirigent ja arranžeerija.
Rasmus Puur lõpetas 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia cum laude kompositsiooni erialal (õppejõud Tõnu Kõrvits ja René Eespere). Lisaks õppis ta dirigeerimist Tõnu Kaljuste juures. Ta on olnud dirigent kahel laulupeol: 2017. aasta noorte laulupeol ja 2019. aasta üldlaulupeol.
Ta oli 2017. aastal toimunud noorte laulupeo “Noored juured” ideekavandi üks autoreid ning samal aastal toimunud noorte tantsupeo võiduidee “Koit ja Hämarik” üks osalisi.
2017. aastal jõudis Rahvusooperis Estonia lavale tema debüütooper “Pilvede värvid”. Kevadel 2017 esietendus Kultuurikatlas tänapäeva noorte tunnete ja mõtete üle arutlev Rasmus Puuri kooriteos „Kord annan end päriselt ära“ (lavastaja Priit Võigemast). Rasmus Puur on dirigendina muusikat plaadistanud peamiselt enda loodud noorteorkestriga Reaalmažoor. Temalt on ilmunud kaks autoriplaati: “Hetked” ja “Sipsik”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht