Villu Plink “Lühilood” Hop galeriis

Villu Plink
LÜHILOOD
03.09.- 22.09.2020
Hop galerii

Alates neljapäevast, 3. septembrist saab HOP galeriis vaadata Villu Plinki näitust “Lühilood”.

Avataval näitusel viib kunstnik Villu Plink kokku ehteloomingu ja videokunsti kogemuse. Tulemusena näeme näituse keskmes teost “Segane lugu”, mis kõneleb enese eest ja seda otseses mõttes.
Videoteose “Segane lugu” kõrval on galeriiruumis eksponeeritud ehete sari “Lühilood”, pintsel-rinnaehted, mille tipus kasvava jutumulli sees loovad uusi ja äraspidiseid lugusid justkui pintslist pudenenud värvilised tardunud hetked mälupiltidest, fotodelt ja joonistustest.

Kõik sai alguse ühest minu ehtest, prossist “J.T”. Ma tegin selle aastal 2015. See ringles mõnel näitusel ja siis jõudis ringiga minu juurde tagasi.
Ikka armastatakse öelda, et las kunst räägib enda eest. Seekord andsingi sellele tööle “J.T” otseselt ja tänapäevaseid tehnikaid kasutades selle võimaluse.
Olen püüdnud oma loomingus võrdlemisi ökoloogiliselt tegutseda. On hulk töid, mis on jäänud tegemata (ja ehk ongi hea), kuid on töid, mis tuleb ära teha. Need annavad kätte järgmised käigud, et mitte seisma jääda.
/V.Plink/

Villu Plink on tegutsenud ehtekunstnikuna, autorina üksi kui ka koos rühmitusega “Õhuloss”. Performatiivsemat ja videokunsti poolt oma loomingus on ta praktiseerinud tandemina koos Silja Saarepuuga.
Villu Plink on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ehte erialal (BA 2002) ning läbinud interdistsiplinaarse magistriõppe (2006). On osalenud arvukatel näitustel aastast 1999, nii Eestis kui välismaal. Tema loomingut leidub Eesti Tarbekunsti – ja Disainimuuseumi kogus kui ka erakogudes mitmel pool maailmas.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Liviko AS.

HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht