Nargenfestivali piletid müügil

Nargenfestivali üheksas hooaeg oma mitmekülgsusega pakub elamusi nii klassikalise muusika kui roki, džässi, rahvaliku muusika ja nüüdistantsu huvilistele ning ka neile, kes peavad lugu koorilaulust ja laulupidude traditsioonist.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Nargenfestival alustab oma siin- ja sealpool merd asetleidvaid sündmusi 13. juunil avakontserdiga, mis festivali kunstilise juhi Tõnu Kaljuste sõnul „viib meid merevaikusest õnneliku randumiseni (Beethoven) ja maagilise põllulille (Vaughan Williams) kaudu tõdemuseni: „… me naudime taevaseid rõõme, nii väldime maiseid mõõne…“ (Mahler). Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkestri ees astuvad üles rootsi sopran Malin Hartelius ja vioolasolist Andres Kaljuste.
Juuni sündmused jätkuvad traditsiooniliste Haapsalus toimuvate Kreegi päevadega, kus saab kuulda Kreegi muusikat nii ehedal kujul Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri esituses kui džässi võtmes Kadri Voorandi interpretatsioonis, ja nagu Nargenfestivalil tavaks on tulemas ka esiettekanne – Kreegist inspiratsiooni ammutavalt Tõnu Kõrvitsalt.
Nargenfestival püüab sellest hooajast alustada ka uue traditsiooniga: nädal enne suurt laulupidu Tallinnas „Aja puudutus – puudutuse aeg“ toimub 27.–29. juunini Naissaare esimene laulupidu „Paadi puudutus“. Laulupidu kuulub Soome lahe aasta programmi.
Tõnu Kaljuste: “Olen külla kutsunud „Ööülikooli“, erinevad Tallinna koorid, lauljad Kihnust ja Pranglilt. „Ööülikoolis“ arutame teemal „Kuidas asustada maailma“. Öökontserdiks läheme Naissaare kirikusse, et kuulata Veljo Tormise teost „Tornikell minu külas“, milles Fernando Pessoa ütleb: „… nii palju kui maa pealt võib näha, näen mina oma külast Kõiksust … selleks on mu küla niisama suur kui mistahes maa …“
Laupäevane laulupeo päev kulgeb nii, nagu tavaks saanud mujalgi – proovid, rongkäik, laulupeo kontsert ja simman koos Marko Matvere ja Väikeste Lõõtspillide Ühinguga. Avatakse näitus „Bernhard Schmidt in memoriam“ ja eesti muuseumide ühisnäitus „Paadiga põgenemine 70 aastat tagasi“.
Naissaarele tasub minna ka juulis: vaadata kuuel õhtul Renate Valme ja tema Kompanii Nii kõrget tunnustust leidnud etendust „Pung“ või rokkida Hardi Volmeri isa Omari küüni 119. sünnipäeva peol koos Singer Vingeriga. Tõnu Kaljuste: “Kui Hardi Volmer oli 10 aastat tagasi näinud mu ponnistusi Naissaarel, pakkus ta mulle oma isa Omar Volmeri küüni Tõstamaal. Ütles: „Võid selle ära viia, muidu põletatakse tuhaks.“ Hardi pole kunagi Naissaarel esinenud, seepärast kutsusin ta oma isa küüni 119. aastapäeva tähistama.”
Septembri esimene pool on traditionalist Pärdi päevade päralt, mille kuuel kontserdil saab kuulda ainult Arvo Pärdi muusikat suurepäraste Pärdi interpreetide esituses alates Tõnu Kaljuste Grammy võitu tähistavast avakontserdist, kus Eesti ja Läti paimate muusikute esituses hakkavad kõlama teosed Tõnu Kaljustele muusikamaailma mainekaima auhinna toonud plaadilt „Adam’s Lament“.

Nargenfestivali piletid on saadaval alates 5. maist. Kogu suve kava: www.nargenfestival.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht