Jõhvi Balletifestivali peakülaline on Ukraina teater

8.–11. maini toimuva seitsmenda rahvusvahelise Jõhvi Balletifestivali peaesineja on Tarass Ševtšenko nimeline Ukraina rahvuslik ooperi- ja balletiteater. Jõhvi kontserdimaja ees luuakse hiiglaslikke balletiskulptuure.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rahvusvaheline Jõhvi Balletifestival sai alguse aastal 2006 ning on seni ainus balletifestival Eestis. Tipptasemel esinejad ning hea korraldus on meelitanud külastajaid nii lähiriikidest kui ka kaugemalt. 2012. aasta peakülaline, Mihhailovski teatri kunstiline juht Nacho Duato, on andnud Jõhvi Balletifestivalile ülikõrge hinnangu, võrreldes seda tasemelt Londoni ja Pariisi samalaadsete suursündmustega.

Tänavuse festivali külaline, Tarass Ševtšenko nimeline Ukraina rahvuslik ooperi- ja balletiteater toob kaasa Aleksander Glazunovi balleti “Raimonda” ning ukraina helilooja Mihhail Skorulski balleti “Metsalaul”, mis loodud Lesja Ukrainka samanimelise draama ainetel. See rahvusliku teatrikunsti klassikasse kuuluv kava on pälvinud suurt menu paljudes riikides, sh Venemaal, Rumeenias, Jaapanis ja USAs. Traditsioonilise balletigala esimeses osas tuuakse aga publiku ette Bizet’–Štšedrini “Carmen-süit”.

Balletifestivali muudab ainulaadseks traditsioon, et igal aastal on kaasatud balletti harrastavad lapsed üle Eesti – kokku 300 noort tantsijat Pärnust, Tartust ja Tallinnast. Legendaarse eesti baleriini Tiiu Randviiru sõnul on just Jõhvi Balletifestivali lastepäev soodustanud selle valdkonna kunstilise taseme suurenemist ja andnud tuge kogu valdkonna arengule. Tänavuse lastegala kunstiline juht on Dmitri Hartšenko.

Jõhvi Balletifestivali eesmärk on tutvustada klassikalise tantsu põnevat maailma, arendada Eesti balletiharidust, luua uusi võimalusi koostööks ning hoida Ida-Virumaa kultuurielu rahvusvahelisel tasemel.
 
Tänavuse festivaliga tähistavad Viru Keemi Grupp ja Jõhvi kontserdimaja koostöös korraldatava balletifestivali 5. aastapäeva. Seoses sellega meisterdavad alates esmaspäevast Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid kontserdimaja ees balletiteemalisi hiidskulptuure. Skulptuuride materjaliks on spetsiaalselt sel puhul VKGs toodetud poorbetoonist ehitusplokid mõõtmetega 1,2m x 1,2m x 2,5m. Valmis töödega saab tutvuda vahetult enne festivali avamist neljapäeval, 8. mail alates kella 17.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht