Uuued Eesti kultuuriesindajad Pariisis, Brüsselis ja Moskvas

Kultuuriministeeriumi ja Välisministeeriumi konkursikomisjonid kinnitasid Eesti uueks kultuuriesindajaks Pariisi Rea Rannu, Brüsselisse Eike Elleri ning Moskvasse Dimitri Mironovi.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 
Pariisi kultuuriesindaja konkursi võitnud Rea Rannu töötab praegu Prantsuse Instituudis Tallinnas kultuuri- ja kommunikatsioonivaldkonna juhina. Aastatel 2007-2013 töötas Rannu Eesti Suursaatkonnas Pariisis konsulaarsekretärina, tehes ka eesti keele lektori tööd Pariisi Ida keelte ja kultuuride instituudis (INALCO) ning giiditööd Louvre’is. Rea Rannul on võrdleva kirjanduse magistrikraad Pariisi XII ülikoolist.
 
Brüsseli kultuuriesindaja konkursi võitnud Eike Eller töötab praegu Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhatajana. Varasemalt on ta töötanud erinevatel ametikohtadel Kultuuriministeeriumis, aga ka Eesti Vabariigi alalises esinduses Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis ning Välisministeeriumis. Ta on juhtinud Läänemeremaade kultuurifoorumi Ars Baltica sekretariaadi tööd, samuti Eesti Kultuuri Kontaktpunkti tegevust. Alates 2006. aastast on Eller SA UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni nõukogu liige. Eike Eller on lõpetanud Tartu Ülikoolis geograafia eriala.
 
Moskva kultuuriesindaja konkursi võitnud Dimitri Mironov töötab alates 2008. aastast Tallinna Ülikooli Katariina kolledži direktorina, olles samaaegselt ka SA Archimedes projekti Study in Estonia Venemaa-suunaliste turundusürituste koordinaator ning alates 2012.aastast selle projekti esindaja Venemaal. Varasemalt on ta töötanud erinevatel ametikohtadel Tallinna Ülikoolis, sh tunnitasulise lektori, vene keele suvekooli projektijuhi, noorfiloloogide konverentsi korraldaja ning slaavi filoloogia osakonna juhiabi-välissuhete koordinaatorina. Dimitri Mironovil on doktorikraad vene filoloogias Tallinna Ülikoolist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht