“Mõisamängud” toovad muusikat unustatud mõisatesse

Koostöös Eesti Mõisakoolide Ühenduse külastusmänguga "Unustatud mõisad" korraldab Muusikasõprade Selts 2014. aastal juba viiendat korda kammermuusika suvefestivali “Mõisamängud”. Festival toimub külastusmängus osalevates mõisates ja vastavatel külastuspäevadel 29. mail, 12.-13. ja 25.-26. juulil ning 9. augustil. Ajaloolises ja hubases õhkkonnas kohtuvad mõisalood, mängud ja muusika.

Selle aasta festivalil esinevad mõisates üle Eesti klarnetist Toomas Vavilov, flötist Leonora Palu, elektronmuusikud Indrek Palu ning Malle Maltis, sopran Kai Kallastu, metsosopran Merle Silmato (Soome/Eesti), viiulimängijad Alexis Roussine (Prantsusmaa) ja Mari-Liis Päkk (USA/Eesti), tšellist Jason Calloway (USA), klaveriduo KeAmo ning pianist ja festivali kunstiline juht Diana Liiv.

Kontsert “… jääb järele vihm” antakse 12. juulil kell 14 Vana-Vigala mõisas Raplamaal ja kell 18 Aruküla mõisas Harjumaal. Kava koosneb muusikast, mis on kirjutatud elektroonikale või elektroonikale koos akustiliste pillidega. Kontserti raamivad kaks vihmateemalist teost: eesti noorema põlvkonna ühe omapäraseima helilooja ja elektronmuusiku ning EMTA kompositsiooni osakonna õppejõu Malle Maltise “… jääb järele vihm” flöödile, klaverile, elektroonikale ja videole (video autor: Sander Tuvikene, teoses on kasutatud katkendeid Hasso Krulli luulest) ning vene noorema põlvkonna silmapaistva minimalistliku helilooja Pavel Karmanovi teos flöödile ja klaverile “Different rains”. Kontserdil tulevad esitusele ka EMTA heliloomingu tudengite, noorte Eesti autorite Sander Tuvikese, Indrek Palu ja Kaisa Jõhviku elektrooniline muusika ja videod. Esinevad Leonora palu (flööt), Indrek Palu (elektriviiul), Diana Liiv (klaver) ja Malle Maltis (elektroonika).

Kontsert “Neli hetke, kolm lille” on 13. juulil kell 18 Voltveti ehk Tihemetsa mõisas Pärnumaal ja kell 15 Palupera mõisas Valgamaal. Soome üks tuntumaid nüüdisheliloojaid Kaija Saariaho on loonud tsüklis “Neli hetke” (Quatre instants) hõrgu sopranipartii kõrvale kirgliku ning ülivirtuoosse klaveripartii, kus kohati on soovitatud pianistile sõrmede kaitsmiseks mängida lausa siidkinnastega. Tsüklis kasutatud poeetiliste ning filosoofilisete laulutekstide autoriks on Saariaho loominguga lähedalt seotud liibanoni kirjanik Amin Maalouf, kes on olnud ka kõikide tema ooperite libretist. Tänapäeval Pariisis elava soome helilooja Kaija Saariaho muusika kõrval kõlavad kontsertidel ka eesti armastatud klassiku Veljo Tormise värvikatest miniatuuridest koosnevad laulutsüklid. Esinevad sopran Kai Kallastu ja pianist Diana Liiv.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht