Veelinnurahastu stipendiumi konkurss on avatud

MTÜ Fenno-Ugria Asutus kuulutab välja 2024. aasta Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkursi tähtajaga 15. september 2024. Stipendiumile saavad kandideerida kuni 35-aastased noored,  kes on paistnud silma loomingulisuse ja üldkasuliku tegevusega soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Veelinnurahva stipendiumi suurus on juhatuse otsusega käesoleva aasta 9. juulist 1000 eurot. Stipendiumi ühele või enamale noorele määrab rahastu viieliikmeline nõukogu, lähtudes taotleja erialalisest edukusest ja tema üldkasulikust tegevusest. Stipendiumi saaja kuulutatakse välja oktoobrikuus hõimupäevade ajal.

Stipendiumi saamiseks tuleb taotlejal esitada vabas vormis avaldus koos ülevaatega oma erialatööst ja ühiskondlikust tegevusest ning vähemalt üks soovitus. Stipendiumitaotlused koos lisamaterjalidega tuleb saata hiljemalt 15. septembriks digiallkirjastatult meilile juhatus@fennougria.ee.

Eesti keeleteadlase Tõnu Seilenthali loodud rahastu eesmärk on jäädvustada väljapaistva riigimehe ja soome-ugri rahvaste uurija Lennart Meri mälestust ning toetada noorte loomingulist tegevust ja kodanikualgatusi soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Esimese stipendiumi pälvis 2009 komi noor keeleteadlane Nikolai Kuznetsov. 2012 sai stipendiumi rahvamuusik, muusika- ja tantsuõpetaja Leanne Barbo, kes on käinud korduvalt Vadjamaal vadja keele ja kultuuri suvelaagris õpetamas vadja pärimust ning algatanud muid loomingulisi projekte. 2013. aasta stipendiaat oli Karjala kodanikuaktivist Aleksei Tsõkarev. 2014. aastal pälvis stipendiumi soome-ugri kultuuripealinna Bõgõ korraldaja Julia Nikitina. 2016. tunnustati stipendiumiga pärimusmuusik Karoliina Kreintaali loomingulist tegevust. 2018. aastal pälvis preemia udmurdi folklorist, ansambli AR-GOD liige ja Eesti Kirjandusmuuseumi teadur Nikolai Anisimov ning 2020 Jugra mari kogukonna liider Raisija Sungurova.

Kandideerimistingimused

Veelinnu rahastu põhikiri

Lisainfo: Fenno-Ugria Asutus

info@fennougria.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht