Algab kunsti valdkonna arengukava koostamine

Eesti Kunstnike Liidu, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse eestvedamisel algab kunsti valdkonna arengukava kokkupanek. Arengukava koostamine on hoolimata pikaajalisest vajadusest esmakordne ja on sündinud valdkonnasisese algatusena, valmides kunstiinstitutsioonide ja vabakutseliste tihedas koostöös. Kava koostamisse on oodatud panustama teemaplokkidega (vt altpoolt) seotud eksperdid ning need on kaasarääkimiseks avatud kõigile.

2021. aasta esimeses pooles valmiv dokument kirjeldab valdkonna prioriteete ja probleeme ning koondab endas võimalikke lahendusi ning ühiseid tegevusi jätkusuutliku kunstielu tagamiseks ja kitsaskohtade leevendamiseks. Arengukava on tööriist, mis aitab kaasa arendustegevuste kavandamisele ja kunsti valdkonna eestkostega seotud sõnumite mõjususele. Kava koostamisel on heaks eeskujuks loomealad, mis on endale toimiva ja hästi struktureeritud töövahendi juba loonud (viimati disaini valdkond aastal 2019). Valdkonna arengukava saab olema ka oluline sisend panustamisel riiklikusse kultuuri arengukavasse.

Arengukava koostamise protsess on esialgu jagatud viide teemaplokki, mille raames toimuvad töögruppide arutelud:
1. Loometöö ja kunstniku toetamine
2. Kunstiloome vahendamine
3. Ligipääs kunstielus toimuvale
4. Kunstiorganisatsioonide koostöö
5. Kunstipoliitika (koos)loome ja ühiste sõnumite toetamine

Tegemist on avatud loeteluga, kuhu on oodatud valdkonna esindajatelt ka täiendavad (ala)teemad. Teemade lähem kirjeldus, probleemide kaardistamise ja lahendamise meetodid ning töögruppide ülesehituse tutvustus avalikustatakse järk-järgult 2021. aasta talve ja kevade jooksul arengukava eestvedajate kodulehtedel (www.eaa.ee, www.cca.ee ja www.ecadc.ee). Esimene töögrupp on plaanis kokku kutsuda 1. veebruaril, täpsem info selle kohta avaldatakse nädala pärast korraldavate institutsioonide kodulehtedel. Töögruppidega on võimalik soovi korral ühineda kõigil huvilistel.

Arengukava arutelusid modereerib strateegiaekspert Jorma Sarv (Creativity Lab).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht