Andrus Kallastu uudisteose “Ja taevad laulsid” esiettekanne

Laupäeval, 13. septembril  kell 16 tuuakse Pärnu Eliisabeti kirikus esiettekandele Andrus Kallastu elektrooniline heliinstallatsioon "Ja taevad laulsid”. Uudisteose sisuline tõuge pärineb Uku Masingu lavalise kompositsiooni "Palimplastid" epiloogist, mis kujutab enesest Hääle ülalt ja Kosmose dialoogi ning Ilmutusraamatus olevast Taevase Jeruusalemma kirjeldusest (Johannese ilmutus 21:10-21).

Kosmoloogilise hüpoteesi kohaselt arvatakse teadvat, millal lakkab olemast universum, mida me asustame. Siiski ei tea keegi, kas inimteadvusel õnnestub ületada ruumi ja aja piir ning milline teadmine või kogemus on võimalik sellest piirist üle minnes kaasa võtta meie praegusest maailmast. Teose sündumused põhinevad universumi arengu neljal baas-stsenaariumil: suur külm, suur lõhkirebimine, suur kokkusurumine või kõrgema dimensiooni avaldumine.

Andrus Kallastu on õppinud Tallinna Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb vabakutselise helilooja ja dirigendina. Kallastu loomingu võib jagada kahte perioodi, enne ja pärast aastat 1991. Esimese perioodi loomingut iseloomustab vaba atonaalne helikeel, motoorne, tihti ostinaatne rütmika, neoklassitsistlik kõlakäsitlus, teise perioodi teoseid seriaalne tekstuur, väljatehnika, mittepulseeriv rütmika, muusikalise heli ning müra piire kompav kõla. Praegu õpib ta Eesti muusika- ja teatriakadeemia doktorantuuris heliloomingut.

http://www.ooper.parnu.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht