Eesti kunstnikud osalevad enneolematus tõsielusarjas!

Sirp

Kuidas kunstnikud teineteist üle trumpavad? Kes osutub geeniuseks? Kes osutub väljalangenuks? Milliste kunstnikega on tegu? Kas tegemist ikka on mänguga….? See kõik ja palju muudki selgub märtsi ja aprilli jooksul tunnustatud lavastajate/koreograafide Jim Ashilevi, Henri Hütti, Kati Kivitari, Tarmo Tagametsa ja Johannes Veski omavahelises mõõduvõtus.

Osalised peavad täitma neile antud ülesandeid, mille teostuse taset hindavad professionaalsed teatrikriitikud Rait Avestik, Andres Keil ja Anneli Saro. Kuna tegemist on reality show’ga, on ka vaatajal võimalik lahendusi hinnata ja kommenteerida. Peamine, mida võistlejatelt oodatakse, on loomingulisus ning et lahendusviisis peegelduksid nad ise kunstnikena. Mänguruumi on ohtralt ja piirid võimalikult laiad, kuid kuna kogu tegevus toimub virtuaalselt, peab tulemus kindlasti olema üleslaetav sarja koduleheküljele.

Projekt valmib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia IV kursuse tudengi Helen Solovjevi tantsukunsti eriala koreograafi lõputööna. „Tõsielusarjad on muutunud maailmas nii igapäevaseks, et kõik see, mis nende raamides ei ole, on justkui igav. Kõigest saab teha reality show ja kõik ongi juba reality show. Kas ka kunst…? “ kommenteerib Helen projekti tagamaid.

Kogu tegevuse lava ja toimumispaik on lehekülg www.realityartshow.com, kus kahe kuu jooksul on võimalik tõsielusarja arengut jälgida. Esimese ülesande on kunstnikud juba lahendanud ning regulaarselt hakkavad lisanduma uued, mida on aega umbes nädal teostada ja koduleheküljele üles riputada. Hiljem annab töödele hinnangu žürii ning kõik toimuv on avatud ka publikule hindamiseks/kommenteerimiseks. Kogu ettevõtmine kulmineerub aprillikuus, mil jõutakse üheskoos  finišijoone-…ning tõeni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht