Hurda Selts ootab esildisi Jakob Hurda rahvuskultuuri auhindadele

Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts ootab 20. aprilliks esildisi Jakob Hurda rahvuskultuuri auhindadele.

Jäädvustamaks ärkamisaja sümboli, rahvaluule- ja keeleteadlase Jakob Hurda (1839-1907) mälestust ning soovides ergutada rahvuskultuurialast tegevust Eestis ja Põlvamaal, annab Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts käesoleva aastal välja 24. Jakob Hurda rahvuskultuuri auhinnad.

Rahvuskultuuri auhinnad määratakse eriliste teenete või kestva viljaka tegevuse eest Eesti rahvuskultuuri viljelemisel, arendamisel ja jäädvustamisel ning järjepidevuse kindlustamisel.

Vastavalt statuudile antakse igal aastal välja kaks auhinda, neist üks kindlasti Põlvamaal oma tegevusega silmapaistnud isikule. Auhinna suurus laureaadile on 1000 eurot. Auhinda rahastavad Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Põlvamaa ekspertgrupp.

Kandidaate auhinnale võivad esitada kõik juriidilised või füüsilised isikud. Selleks tuleb 20. aprilliks 2015 (postitempli kuupäev) saata Jakob Hurda nim Põlva Rahvahariduse Seltsile (aadressil Kesk 16, 63308 Põlva) vabas vormis esildis. Esildises peab kirjas olema kandidaadi rahvuskultuurialase tegevuse kokkuvõte, auhinna esitamise põhjendus, nimetatud viimase viie aasta jooksul saadud suuremad preemiad ja auhinnad ning täpsed andmed kandidaadi kohta.

Auhinnad antakse üle 25. juulil Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht