Igast lapsest võib saada leiutaja

Sirp

Kuni oktoobri lõpuni ootab noorte leiutajate riiklik konkurss kõigi 1.–12. klassi õpilaste nutikaid ideid, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme või kitsaskohti.

Konkreetset teemat esitatavatele leiutistele sõnastatud ei ole – peaasi, et tegemist oleks ideega, mis mõne igapäevaelu probleemi lahendab.

Konkursi korraldaja Margit Lehis soovitab probleemi lahendamisel vaadata lahendusi otsides kindlasti ka looduse ja loodusainete tundides õpitu poole. „Näiteks suur osa meist kasutab igapäevaselt oma riiete ja jalanõude kinnitamiseks takjapaela, mille loomiseks saadi inspiratsiooni takjanupust. Iminappade kasutamise idee pärineb kaheksajala kombitsast. Jäälinnu noka kujust on inspireeritud Jaapanis toodetavad ülikiired rongid. Nn targad nanokangad, mida spordiriiete valmistamiseks kasutatakse, on mõtte saanud männikäbist – sooja ilmaga käbisoomused avanevad ja külma niiske ilmaga sulguvad.“

Konkursile tuleb esitada leiutise joonis  ja kirjeldus (nii elektrooniliselt kui paberil), võimalusel ka juhendaja arvamus. Konkurss toimub kolmes vanuseastmes (1.-4., 5.-9., 10.-12. klass), igas veidi erinevad nõudmised konkursitööle. Täpne teave töö esitamise kohta ja nõutavate dokumentide loetelu on toodud konkursi veebilehel.

Konkursi auhinnafond on 25 950 eurot – preemiad ootavad parimaid leiutajaid, nende juhendajaid ja edukaimat kooli. Lisaks rahalistele preemiatele ootab parimaid  4.-9. klassi leiutajaid osavõtuvõimalus leiutajate talvekoolist, mis toimub 2013. aasta jaanuari alguses.

Noorte leiutajate konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur, rahastab Haridus- ja teadusministeerium, auhindu annavad lisaks Energia Avastuskeskus, AHHAA teaduskeskus ja Eesti Ameerika Suursaatkond.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht