Kirjandusauhinna “Esimene samm” laureaat on Erki Lind

Kirjandusfestival Prima Vista eelsündmusena anti raamatu ja roosi päeval üle 333 euro suurune kirjanduspreemia "Esimene samm". Sellel aastal pälvis preemia Erki Lind ajakirja Värske Rõhk 34. numbris ilmunud lühijutuga "Eksisin metsa".

Kirjandusauhind “Esimene samm” hõlmab läinud aastal perioodikas avaldatud  ilukirjanduslikke debüüte. Tänavusele “Esimese sammu” konkursile esitati kokku 8 statuudile vastavat kandidaati. Esitatud tekstide seas oli võrdselt luulet ja proosapalu ning kõnealused tekstid ilmusid 2013. aasta jooksul ajakirjades Värske Rõhk, Vikerkaar ja Looming.

Žüriiliikme Hannes Varblase sõnul eristus Erki Linnu lühijutt realistliku temaatika isikupäraselt kummastava ja saladusliku käsitlemisviisi poolest, kuid esiletõusvaid töid oli teisigi.

Otsuse auhinna määramise kohta tegi 6-liikmeline ekspertžürii, mille koosseisu kuulusid tänavu TÜ eesti kirjanduse doktorant Krista Ojasaar, kirjanik Hannes Varblane, kirjanik ja literaat Berk Vaher, Eesti Kirjanduse Seltsi juhatuse liige ja kultuurisündmuste korraldaja Triin Ploom ning konkursi “Esimene samm” 2013. aasta laureaadid Mari Vallik ja Lauri Leet.

Aastal 2007 MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista poolt Tartu Kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemia abil soovitakse edendada Eesti kirjanduselu. “Esimese sammu” preemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelneva aasta jooksul perioodikas avaldatud. 

Prima Vista kohta loe rohkem: www.kirjandusfestival.tartu.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht