Kirjandusfestival HeadRead tõusis Euroopa tippfestivalide hulka

Kirjandusfestival HeadRead sai ametliku kinnituse, et on üks Euroopa Liidu tunnustatud kultuurifestivale.

Euroopa kultuurifestivale ühendava platvormi EFFE (Europe for festivals, festivals for Europe) antav Festival Label ehk Festivali märgis tähendab, et kirjandusfestival HeadRead on Euroopa vägagi rikkalikul kultuurifestivalide maastikul kvaliteetne festival.

Festivali HeadRead nagu kõiki EFFE märgistuse saajaid tõstetakse EFFE koostatud üleeuroopalises festivalide giidis esile kui külastamist väärt festival. EFFE festivalide giidi levitatakse laialt nii paberformaadis kui ka internetis ning nii jõuab festivali info suure hulga rahvusvahelise publikuni, artistide ja neid esindavate organisatsioonideni, aga ka näiteks igal mõeldaval tasemel ametnike, sponsorite ja ajakirjanduseni.

EFFE Festivali märgis on kvaliteedimärk ja garantii, et tegu on kõrgetasemelise kultuurifestivaliga. Märgise saamiseks hinnatakse festivali vastavalt kolmele kriteeriumile: kunstiline tase, kohaliku kogukonna kaasamine ning väljavaade nii Euroopa kui ka globaalsel tasandil.

Ühtekokku sai EFFE Festivali märgise 761 festivali 31 riigist. Eestist tunnustati kokku 24 festivali, teiste seas visuaalkultuuri festival TREFF, Arvamusfestival, PÖFF, Viljandi Folk ning Viru Folk, aga ka kirjandusfestival Prima Vista.

EFFE Festivali nimetus on esmakordselt antav tunnustus, sest EFFE ise loodi alles mullu. Tegu on Euroopa Kultuurifestivalide Assotsiatsiooni (EFA) algatatud ning Euroopa Komisjoni ellu viidud pilootprojektiga, mille eesmärk on luua platvorm Euroopa kultuurifestivalidele. Platvorm hõlbustab muuhulgas festivalide omavahelist suhtlust ning annab võimaluse rääkida kaasa Euroopa Liidu kultuuripoliitika kujundamisel

Esmakordselt EFFE märgisega kirjandusfestival HeadRead toimub 27.-31. maini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht