Kirjanduskriitika auhinna võitis Elle-Mari Talivee

Elle-Mari Talivee

Tartus tähistati reedel, 7. detsembril, 80 aasta möödumist „Arbujate“ ilmumisest ning anti neljandat korda välja Ants Orase nimeline kirjanduskriitika auhind. Auhinna võitis Elle-Mari Talivee arvustusega „Serafima ja Hariton“, mis ilmus ajakirjas Keel ja Kirjandus (2018, nr 7).
Elle-Mari Talivee arvustus on kirjutatud Vahur Afanasjevi romaanile „Serafima ja Bogdan“. Talivee sõnul on Afanasjevi romaan eriline kirjandussündmus – niisamuti on žürii hinnangul eriline kirjandussündmus tema arvustus.
Elle-Mari Talivee töötab Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonna juhataja ja vanemteadurina. Tal on doktorikraad Tallinna Ülikoolist. Lisaks tegutseb ta Eesti Kirjanduse Teabekeskuses.
SA Kultuurileht väljaannete kriitikatoimetajate asutatud auhind määratakse ühe aasta jooksul (oktoobri lõpust oktoobri lõpuni) ilmunud parima arvustuse või ülevaate eest eesti keeles ilmunud kirjandusteos(t)e kohta. Žüriis olid Hanna Linda Korp, Pille-Riin Larm, Brita Melts, Indrek Mesikepp, Kajar Pruul ja Maia Tammjärv. Auhinnasumma 2000 eurot pärineb Eesti Kultuurkapitalilt.
Varem on sama auhinna pälvinud Johanna Ross, Hasso Krull ja Berk Vaher.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht