Kokkuvõttevõistluse TUUM 2020 parimad

Selgunud on kokkuvõttevõistluse TUUM tulemused. Selleaastane võitja on Maarja Lutsar (I auhind – 250 eurot). Kolm teist auhinda (125 eurot) saavad Eneli Külaots, Ingrid Alla ja Ave Albert. Lisaks andis žürii Ingrid Allale ja Ave Albertile Hugo Treffneri Gümnaasiumist parima õpilase eriauhinnad (50 eurot). 25 parimat saavad diplomi ja iga osavõtja väljaprinditava osavõtutunnistuse.

Võistlusel tegi kaasa 106 osalejat. Seda oli vähem kui mullu, aga sama palju kui tunamullu. Tänavune tase oli žürii sõnul ühtlasem ja kõrgem kui kunagi varem. Meeldiva üllatusena oli tippkokkuvõtjate seas mitmeid õpilasi ja üliõpilasi, eraldi toob žürii esile Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Tartu Ülikooli õppurite head esinemist.

Kokkuvõetavaks tekstiks oli tänavu Jaan Tallinna essee „Digikultuur. Mis on ühist kultuuril ja tehisintellektil?“ (Postimees 17. X 2020). Töid hindasid Tiit Hennoste (žürii esimees), Martin Ehala, Külli Habicht ja Jüri Valge.

TUUMa korraldasid Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ning Eesti Keele Instituut koostöös Emakeele Seltsi ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht