Kultuuriministeerium ootab aasta- ning elutööpreemiate kandidaate

Kultuuriministeerium ootab alates tänasest, 1. detsembrist ettepanekuid Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks. Kandidaatide esitamiseks on aega 10. jaanuarini 2022 ning laureaadid selguvad veebruaris, vabariigi 104. aastapäeva eel.

Kolm kultuuripreemiat antakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis preemiat 2021. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest. Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, preemia varasemad laureaadid või omavalitsused ning teised juriidilised isikud, kes tegutsevad kultuuri või hariduse valdkonnas.

Kaks spordipreemiat määratakse elutöö eest, kuus preemiat 2021. aasta oluliste saavutuste eest. Ettepanekuid võivad teha ministeeriumid, omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on spordialane tegevus. Kõigi elutööpreemiate suurus on 64 000 eurot, aastapreemiate suurus 9600 eurot.

Nii kultuuri- kui ka spordipreemiate kandidaadid esitatakse taotlusvormil, mis on Kultuuriministeeriumi kodulehel. Avaldused tuleb allkirjastatuna saata esmaspäevaks, 10. jaanuariks 2022 Kultuuriministeeriumisse (Suur-Karja 23, 15076 Tallinn) või digitaalselt allkirjastatuna e-postiga preemia@kul.ee. Preemiad antakse laureaatidele üle Eesti Vabariigi aastapäeva ajal koos Wiedemanni keeleauhinna ja riigi teaduspreemiatega.

Kõik kultuuri- ja spordipreemia kandidaadid avaldab Kultuuriministeerium jaanuaris ning laureaadid kinnitab kultuuripreemiate ja spordipreemiate komisjonide ettepanekul valitsus. Möödunud korral, tänavu veebruaris pälvisid kultuuri elutööpreemia Eha KomissarovTiit Pääsuke ja Enn Säde. Spordi elutööpreemia laureaadid olid Õnne Pollisinski ja Gunnar Paal. Kõiki varasemaid kultuuripreemia laureaate ja spordipreemia laureaate saab meelde tuletada Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht