Kuus filmiala professionaali said eristipendiumi

Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali ja Eesti Filmi Instituudi koostöös sel aastal ellu kutsutud eristipendiumi said kuus filmiala professionaali. Stipendiumi suurus on 7500 eurot ja seda hakatakse tulevikus välja andma iga-aastaselt. Stipendium peab pakkuma filmiala inimestele võimaluse võtta aega ennast projektide vahepeal koguda, millessegi sügavamalt süveneda või täiendada ennast muul moel.

Filmid seisavad loovisikute najal – seal on peale režissööride tegevad filmikunstnikud, heliloojad, stsenaristid, monteerijad, animaatorid, teoreetikud jne.  Senine “ Ela ja sära”  loomestipendiumi andmine aastas vaid ühele filmivaldkonna inimesele tekitas olukorra, kus palju võimekaid inimesi, kelle enesetäiendamine annaks valdkonna arengule uut hoogu, jäid paratamatult stipendiaatide hulgast välja.

Stipendiumikomisjon hindas kõigi taotlejate senist loomingulist panust Eesti filmimaastikul ning edasisi loominguplaane. “Stipendiumi määramine kellelegi on nii või teisiti usalduse näitamine,” sõnas Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali nõukogu esimees Raimo Jõerand.  “Aga ühtlasi on just usaldus vältimatu alus millegi uue ja väärtusliku sünniks.”

Tänavuaastased stipendiaadid on:

Veiko Õunpuu (mängufilmi režissöör)
Karol Ansip (filmiajaloolane)

Liis Nimik (dokumentaalfilmi režissöör)

Anu Laura Tuttelberg (animafilmi režissöör)

Margit Keerdo (stsenarist)

Sulev Keedus (režissöör)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht