Muhvi auhinna pälvis lastekirjanduse uurija Jaanika Palm

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eile, 5. märtsil anti Eesti Lastekirjanduse Keskuses lastekirjanduse uurijale Jaanika Palmile üle Muhvi auhind. Sellega tunnustatakse ja tõstetakse esile tema sisukat ja põhjalikku kirjatööd lastekirjanduse vallas.

Muhvi auhinda annab Lastekirjanduse Keskus välja alates 2001. aastast, tunnustamaks parimaid lastekirjanduse teemade kajastajaid trükisõnas. Auhinnaks on laste meisterdatud nukk Muhv – tegelane Eno Raua „Naksitrallidest”, kes samuti vahel harrastas kirjatööd. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia ja tänukiri.

Jaanika Palm on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogina 1998. aastal ning saanud teadusmagistri kraadi 2010. aastal väitekirjaga „Eesti lastekirjanduse teooria ja kriitika kuni aastani 1939”. Alates 2000. aastast töötab ta Lastekirjanduse Keskuses uurijana ning on üle-eestilise lastekirjanduse uurijate töögrupi koordinaator. Ta on „Lastekirjanduse sõnastiku” (2006) ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse toimetiste (2004–2011) üks autoreid; avaldanud arvustusi ja lastekirjanduse ülevaateid Sirbis, Loomingus ning üleriigilistes päevalehtedes, probleemkirjutisi ja artikleid Nukitsas. Lisaks artiklitele paberväljaannetes on Jaanika kirjutanud keskuse kodulehele igakuiseid raamatuarvustusi ja Delfi Tähekesse raamatututvustusi lastele.

Ajakirjandusväljaannetest tõstab keskus seekord esile Õpetajate Lehte mahuka ja sisuka lastekirjanduse erinumbri väljaandmise eest eelmise aasta novembris.

Varasemad Muhvi auhinna laureaadid on Krista Kumberg, Ilona Martson, Mare Müürsepp, Leelo Tungal, Viive Noor ja Ave Mattheus. Väljaannetest on äramärkimist leidnud Eesti Päevaleht, Postimees, Õpetajate Leht, Hea Laps ja Eesti Ekspress.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht