Muusikapäev Eesti teatri- ja muusikamuuseumis

1. oktoobril tähistab Eesti teatri- ja muusikamuuseum rahvusvahelise muusikapäevaettevõtmisega, mis on pühendatud kahele eesti muusika suurkujule – Hugo Lepnurmele ja Ludvig Juhtile. Kell 16 avatakse näitus „Hugo Lepnurm 100” ja esitletakse muuseumi raamatusarja „ELAVIK” 17. trükist „Armas sõber Eduard. Ludvig Juhti ja Eduard Tubina kirju”. Alo Põldmäe koostatud raamat jutustab loo ühe eesti muusika suurteose – Eduard Tubina Kontrabassikontserdi sünnist läbi kirjavahetuse. USAs elanud Juhti ja Rootsis tegutsenud Tubina kirjades peegeldub selle kontserdi loomise kõrval ka tolleaegne USA muusikaelu, Tubina loomingu käekäik ning üldine poliitiline situatsioon 1940. aastate teisel poolel, kui sai alguse aastakümneid kestnud külm sõda.

Sündmust kaunistavad muusikalised hetked on seotud nii näituse kui raamatu, nii Lepnurme kui Juhtiga. Lepnurme kodutalus kasutusel olnud 1889. aastal valminud koduorelil annab näituse avamisel eksklusiivse kontserdi organist Ene Salumäe. Raamatu keskseks teemaks olevast Eduard Tubina Kontrabassikontserdist esitavad kolmanda osa Regina Udod (kontrabass) ning Lea Leiten (klaver).
Hugo Lepnurme juubeliaasta saab jätku muuseumi Assauwe tornis, kus avatakse tema elu ja loomingut kajastav näitus. Lepnurme mahukal arhiivil põhineva näituse koostasid Hugo Lepnurme õpilane ja organist Ene Salumäe, muuseumi muusikaosakonna juhataja Risto Lehiste ning teadur Ene Kuljus. Näitus on avatud 1. – 31. X.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht