NO99 pälvis Praha kvadriennaalil peaauhinna

Teater NO99 pälvis oma projektiga “Ühtne Eesti” maailmanäitusel Praha kvadriennaal peaauhinna Kuldse Kaariku. Žürii sõnul oli “Ühtne Eesti” “erakordne projekt”, mida esitleti Prahas “etenduskunsti ja ruumikujunduse vahenditega, mis kooskõlas saavutasid väga hea efekti”. Rahvusvahelise žürii sõnul on “Ühtsel Eestil” väga kaugeleulatuvad mõjud ning see näitab uusi teid, kuidas lavastuskunst võib mõjutada poliitikat. Lisaks peaauhinnale pälviti ka eripreemia innovatiivse lähenemise eest lavastuskunstile.
Praha kvadriennaal on maailma suurim lavastuskunstnike näitus, mis toimub alates 1967. aastast iga nelja aasta tagant. Sel aastal osalesid Prahas 70 riiki ning rohkem kui 1000 kunstnikku. Rohkem kui sajas kohas toimus enam kui 500 üritust.
Teater NO99 kureeritud väljapanekul osalesid mitmel päeval Teater NO99 näitlejad, kes kehastusid “Ühtse Eesti” frantsiisimüüjateks. Näitlejate sõnul oli huvi üllatavalt suur – “Ühtse Eesti” kaks näituseruumi olid pidevalt rahvast täis. Paljud avaldasid ka siirast soovi korrata “Ühtset Eestit” oma koduriigis ning NO99 on asunud juba nõustama paari vastavat projekti. Seega võib korduda “Ühtne Eesti” peagi mitmes maailma riigis.
Lisaks näitlejatele näidati kahes parteikontoriks rüütatud näituseruumis lühendatud versiooni dokumentaalfilmist “Kust tekib tolm ja kuhu kaob raha”, eksponeeriti plakateid, jagati võimuletuleku brošüürikesi ning näidati uusi ingliskeelseid “Valimiskoole”. Valimiskoolid ja lühendatud versioon filmist on üleval ka “Ühtne Eesti” kodulehel eestieest.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht